2017 Kış Sezonunun Takı Trendleri

0
160
2017 Kış Sezonu Takı Trendi

Takı ayrıntı gibi görünse de kadınların bir nevi stilinin, tarzının göstergesidir. Kıyafeti tamamlar. Şıklığın, zevkin sembolüdür. Detayların getirdiği en güzel şıklık takılarla mümkündür. Takı tasarımcıları bu sezon sadelikten yana olan kadınları bile takılara yakınlaştıracak çok zarif ve şık tasarımlar hazırlamışlar. 2017 kış sezonunun takı trendleri gerçekten görülmeye değer…

2017 Kış Sezonu Takı Trendleri

Takılarda en göze çarpan özellik, etnik desenlerin çok fazla kullanılması. Yüzyıllar boyunca oluşan ve biriken pek çok kültürün yansımalarını gördüğümüz etnik takılar, giysilere yaşamın bir parçası olduğunu hatırlatıyor. Bu sezon takı sektöründe hakim olan en önemli nostaljik esintiyi sarı renkli takılarda görüyoruz. Gümüş takılarda bile bronzdan bakıra, gold yani altın renginin her tonu mevcut. Gümüşün beyazlığı yerini altın rengine bırakmış durumda.

Takılarda göze çarpan en belirgin bir diğer özellik ise telkari motifler ile süslenmiş olmaları. Telkari ustalarının ellerinde hayat bulan değerli motifler ile hazırlanmış takı setleri fiyat olarak biraz pahalı ama verilen paraya da değiyor. Takılarda baykuş, kedi, yusufçuk gibi hayvan figürleri ayrıca yonca, gül gibi çiçek motiflerini sık sık görüyoruz. Geçen sezonun modası olan Osmanlı takıları yerini hayvan ve bitki motiflerine bırakmış.

Küpeler: Sezonun modası large küpeler. Bu sezon large küpelerin özellikle spor kıyafetlerle birlikte yoğun olarak kullanılacağını belirtelim. Uzun küpeler artık sadece abiye kıyafetleri değil, jean pantolonlarla oluşturulan spor giyim kombinlerini de süsleyecek. Altın rengi large küpeler, etnik desenlerle hazırlanmış kumaş ve tüy parçalarından yapılmış ve taşlarla detaylandırılmış gayet uzun küpeler ile giyiminize çok hoş ayrıntılar ekleyebilirsiniz.

Yüzükler: Bu senenin modası yüzükler alyansa benzeyen ama alyanstan daha kalın üzerinde etnik desenler bulunan yüzükler. Yüzükler artık sadece yüzük parmağına değil, diğer parmaklara da takılacak. Baş parmakta çok şık duran bu geniş yüzüklerin en çok gümüş olanları tercih ediliyor. Her gün takmak için çok elverişli olan bu yüzükler ile modern bir stil ortaya koyacaksınız.

Kolyeler: Kolyeler bu sene ebat olarak küçüldü. Uzun ve kalın zincirlere takılan büyük kolye uçlarının yerine, çok ince, boyunda varlığı ya da yokluğu belli olmayan zincirlere takılmış minicik kolyeler, kadınların zarafetini simgeliyor. Tek taş pırlanta kolyeler ile bu zerafeti katlamak mümkün. Ama bütçeniz bu kadarına elvermiyorsa,
imitasyon kolyeleri de tercih edebilirsiniz. Kolyelerde zevkinize göre istediğiniz modeli bulmanız mümkün. Bir dönem klasiği olan yusufçuk figürlü kolyeleri şiddetle öneriyoruz.

Kolye konusunda el yapımı etnik kolyelerinde hakkını yemeyelim. İğne oyası motifleriyle hazırlanmış, deri veya yün ipe dizilmiş minik çiçekler ve yapraklarla adeta bir tasarım harikası olan kolyeler kadınların gerdanlarında çok  şık görünüyor.

Bileklikler: Kış sezonunun en önemli takılarından biri de bileklikler. Deriden, çelikten ve daha çok çeşitli malzemeler kullanılarak hazırlanmış bileklikler ile özgür ve bir o kadar da feminen bir kadın imajı güçlendiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin