2017 Makyaj Trendleri, 2017 Güzellik Trendleri

0
152
2017 Makyaj Trendleri

2017 makyaj trendleri, Makyaj trendlerinden haberdar olmanın en pratik yolu defileleri takip etmekten geçiyor. Güzellik trendlerinin bir kaç sezondur yalın ve şık olma yönünde ilerlediğini göz önüne alırsanız; önümüzdeki sezonun da makyaj trend analizini yapabilirsiniz.

2017 Sezonu Makyaj Trendleri

Gizli Allık: 2017 makyaj trendleriEğer tercihiniz natürel bir ten makyajından yanaysa, allık rengi seçiminde açık pembe tonlara yönelmelisiniz. Doğal bir görünümün olmazsa olmazı; elmacık kemiklerinde güçlü renklerden kaçınmak ve daha aydınlık tonlarla, yüzde masum bir ifade yaratacak şekilde hatları vurgulamaktan geçer.

Güçlü Liner: Sonbahar – Kış podyumlarındaki zarafet algısı, liner uygulamasına punk rock göndermelerle yansıyor. Gözlerde yaratılan keskin çizgiler, kedi gözü makyajına güncel bir alternatif yaratarak Chanel ve Fendi podyumlarından Rochas ve Proenza Schouler defilelerine kadar birçok farklı yerde karşımıza çıkıyor.

Gösterişli dudaklar: Çikolata ve kirazın derin renk karışımına sahip yeni tonlar, klasik kırmızı rujlara modern bir yaklaşım oluşturan nitelikte. İddialı dudakların anahtar sözcüğü ise, ‘yalınlık’: Bu sayfalardaki makyaj 2017 Sezonu Makyaj Trendlerigörünümlerini yaratan makyaj artisti Andrew Gallimore, “Eğer koyu kırmızı renkte bir ruj tercih ediyorsanız, makyajın geri kalanı yalın ve sade olmalı” diyor. Dudak makyajı için farklı bir önerimiz daha var; Vamp dudaklar 2014’ün güçlü trendleri arasındaydı ve kırmızı halıdan podyumlara, modanın kalbinin attığı her nokta bu koyu kırmızı dudaklar vardı! Şimdi ise başrolü stilimize hareket katan turuncu gülüşler çalacağa benziyor. Gotik mi yoksa canlı mı?

Koyu kırmızı bu senenin en trend renkleri arasındaydı. Bu renk tüm sene boyunca, Selena Gomez, Beyoncé, Miranda Kerr gibi ünlülerin gülüşlerinin aksesuarı oldu. Bunun yanı sıra, modanın siyah yüzünün en yakın dostu bu koyu kırmızı dudaklar! Bu rujların diğer bir avantajı ise onlarca versiyonu olması: parlak, mat, yoğun gotik bordo, femma fatale kırmızı. Portakal rengi de geçtiğimiz sezonun en iddialı trendleri arasındaydı. Bu tondaki rujunu makyaj masanızdan ve hatta makyaj çantanızdan eksik etmeyin. Turuncu dudaklar herkesi ele geçirdi.

Yoğun Maskara: Yoğun şekilde uygulanan maskara görünümü, tek başına uygulandığında rafine bir etki yaratır. Maskaraya eşlik eden bir dudak parlatıcısı ve allık ise, bu etkinin gücünü azaltacaktır. Kirpiklere hacim ve uzunluk veren yeni maskaraları deneyin ve tek katla yetinmeyerek yoğun şekilde uygulayın.

Cesur Kaşlar: Natürel makyajın en büyük destekçilerinden biri de; güçlü kaş görünümü. Kaşların doğal rengine yakın tonda, yumuşak bir kontür uygulayan Gallimore, “Kaşların alt kısmına uygulanan transparan özellikteki krem farlar, parlak yapıdakilere oranla çok daha modern durur” diyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin