2018 Çizme Kombin Önerileri

0
87
2018 Çizme Kombin Önerileri

Çizme kombinleri kış aylarında bizlere pratik bir şıklık imkanı sağlar. Ayakkabılar başlı başına kadınlar için bir tutkudur aslında. Havalara göre bu tutkumuzu çeşitlendirip zenginleştiriyoruz. Yazın püfür püfür esen sandaletlerin yerini kış aylarında botlar ve çizmeler alıyor. Çizme modelleri, kadınlara iki parçayla bile stil sahibi görünme olanağı sunuyor. Soğuk ve yağışlı havalara inat şık ve bakımlı görünmek mümkün. Bu sayede kendimi daha enerjik ve özgüvenli hissederek, kış aylarında üzerimize çöken depresiflikten de silkinip kurtulabiliriz.

Seçenek zenginliği

Topuklu, topuksuz, parlak, mat, diz üstü ya da diz altı gibi sınırsız seçenek sunan çizme modelleri dolabınızdaki pek çok parça ile kolayca kombinlenerek soğuk havalarda şıklığı yakalamanızı sağlayacak. Örneğin tek bir çizmeyi bile etek, pantolon, tayt ya da elbise gibi farklı parçalarla birlikte kullanarak birçok kombin elde edebilirsiniz.

Çizmeler her yıl özellikle soğuk havalarda trend olur. Fakat önemli olan bu parçayı nasıl doğru şekilde kullanarak şık olacağımızdır. Aslına bakarsanız bu parça işinizi çok kolaylaştırabilir. Örneğin bir elbisenin altında kullanacağınız çizme ile sadece iki parçayla nasıl şık olabileceğinizi kanıtlayabilirsiniz. Bazen şık ve göz alıcı olmak işte bu kadar basittir. Her zaman fazla uğraşmaya ve kompleks olmaya gerek yok sanırım.

Etek ve çizme kombini

Pantolonların üzerine çekerek giyilebilen çizmeler palto ve pardösülerle oldukça şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Özellikle son zamanlarda trend olan bol paça klasik kesim altına giyildiğinde oldukça rahat ve hoş bir görünüm sağlıyor. Zarif ve klasik bir tarz yakalamak istiyorsanız bu ikiliyi deneyebilirsiniz. Taytlarla da kolayca kombinleyeceğiniz çizmeleri, üzerine giyeceğiniz bol tuniklerle de kullanabilirsiniz. 

Pek çok eteğin altında da sırıtmayan çizmeler hem kısa hem midi hem de maksi boylarla rahatlıkla tercih edilebilir. Bu noktada özellikle dikkat etmeniz gereken nokta, kullanacağınız parçalarla giyeceğiniz çizmenin kumaş ve renk bakımında uygun ve tamamlayıcı olması. Aynı renk ya da farklı tonlarda renkleri tamamlayıcı olarak tercih edebilirsiniz. Bu sayede gözü yormayan bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Yağmurluk tarzı çizmeler 

Son dönem trend haline gelen ve ilk başta moda dünyasının mesafeli yaklaştığı yağmurluk tarzı çizmeler özellikle yağışlı havalarda kadınların kurtarıcısı olarak vitrinlerde yer alıyor. Daha spor bir tarz sunan bu tip çizmeler kullanış açısından oldukça büyük kolaylık sağlıyor. Birçok markanın da sonbahar ve kış kataloglarında yer verdiği bu modellere o yüzden ulaşmakta oldukça kolay. Bu modellerin altından çıkarılan uzun kışlık çoraplarda tayt kombinlerini çok naif bir şekilde tamamlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin