2018’de İşinizi Fazlasıyla Görecek Kombin İpuçları

0
95
2018'de İşinizi Fazlasıyla Görecek Kombin İpuçları (5)

Her kadının mağazada görür görmez vurulduğu ve bir hevesle satın alıp dolabın bir köşesinde tamamlayıcısını bekleyen bir parçası kesin vardır. Manken üzerinde gördüğümüzde kolaylıkla giyebileceğimizi düşündüğümüz bu trend parçaların kombin edecek eşlerini bulamadığımızdan hakkını veremediğimiz çok olmuştur. İşte bu kısır döngüden nasıl kurtulabiliriz sorusunun yanıtını içeriğimizde bulacaksınız. İşinizi görmekle kalmayıp hayatınızda moda anlamında yeni bir başlangıç yapmanızı sağlayacak olan kombin ipuçları neler, hep birlikte bakalım:

Renk Uyumunu Ton Sür Ton İle Kullanın!

Herhangi bir parçayı kombin ederken hakkını verebilmek adına, ya can alıcı bir ton sür ton uygulamasına gidin; ya da cesur kontrast uyumlarını deneyin! Renklerin canlılığından korkmadan ve kendinize güvenerek farklı renkleri bir arada kullanın. Renk uyumuna sıkı sıkıya bağlı kalmayın. Sınırlar çizmeyin! Olabildiğince özgür ve cesur olmaya bakın!

Yaratıcılığınızın Sınırlarını Zorlayın!

Moda ikonu olmuş, sosyal medya üzerinde oldukça etkili simaların en basit ve sıradan bir nasıl özel ve sıra dışı bir hale soktuğuna defalarca şahit olmuşuzdur. Hayretler içerisinde bakakaldığımız bu durum aslında sadece biraz hayal gücü ile mümkün. Bu konudaki en büyük yardımcınız da aksesuarlar olabilir. Bir fular veya bir kemer nelere kadir olabilir, deneyip görün!

Sıkı Kuralların Dışına Çıkın!

Alışılagelmiş, belli kalıplara sıkışıp kalmış moda anlayışını terk edin! Kendi modanızı kendi tarzınız ile oluşturun. O sezona ait trend parçaları kullanmadan da stilinizi yansıtabilirsiniz. Klasik parçalar ile spor tarzdaki ürünlerin bir arada kullanılmayacağı düşüncesini kafanızdan atın mesela. Uyumsuzluğun içinde uyumu aramaktan çekinmeyin.

Farklı Tarzları Bir Arada Tutun

Bir elbiseyi sadece ayakkabı ile kombinlemeyin. Üzerine alacağınız bir gömlek ile yeni bir nefes getirin. Yahut eteğinizin üzerine kısa gömlekler kazaklar giymek yerine, uzun tunikler deneyin. Yelekleri sadece bluz veya gömleklerin üzerinde hayal etmeyin! Daha geniş bakın daha farklı olmaya çalışın. Klasikleşen ve basmakalıplar haline gelen bu sıkıcı vaziyetten kurtulmaya bakın. Moda olan zaten yeniliktir. Unutmayın.

 Her Şeyden Önce Rahat Hissedin!

Her aldığınız parçanın şık bir duruş sergilemesine gerek yok. Sizin önceliğiniz konforunuz olsun. Zaten kendinizi iyi hissettiğiniz ve rahat olduğunuz parçalarla yeterince hoş bir görünüm kazanmışsınız demektir. Basit olurken bayağılıktan uzak kalmaya gayret edin. Gerisinin ne kadar kolay ve beklenmedik bir şekilde geleceğine inanamayacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin