Abaya Modelleri ile Yeni Sezonda Işıldayın

0
233
abaya modelleri (1)

Abayalar özellikle Arap ülkelerindeki kadınların giydiği ve genellikle siyah renkte olan bir dış giyim elbisesidir. Son yıllarda renkleri ve kesimleri farklılaşan abaya modelleri, İslami değerlere uygun bir kıyafettir.  Kara çarşaftan farklı olarak daha çok astar kullanılmayan, gevşek pardösüye benzetilen bir üründür.

Abayanın Farkı

Son zamanlarda Arap kadınları modasının yayılmasında Dubai’nin de etkisi göz ardı edilmeyecek büyük ve önemlidir. Hem rahat hem de birbirinden şık modelleri ile şimdiden hanımların kalbini fetheden abayalar, sezonluk olarak tercih edilse de kışlık olan daha kalın kumaşlı modelleri de mevcut. Belli başlı abaya modellerini incelemek isterseniz, pek çok ünlü firma bu konuda sizi tatmin edecek seçenekler sunuyor. Genel itibari ile Avrupa, Amerika ve Afrika ülkelerindeki Müslüman kadınların tercihi olan abaya modelleri, artık ülkemiz genelinde de önü alınamaz bir şekilde yükselişe geçmiş ve ciddi anlamda da tesettür modasının baş tacı olmaya doğru emin adımlarla ilerlemektedir.

Modern kesimler ile yeni çizgiler oluşturulan tasarımlar, kol kısmının özellikle bilek uçlarında ve abayanın etek uçlarında bulunan işlemeler ile göz dolduran cinsten. Özel günlerden toplantılara kadar ve gündelik hayatınızın hemen hemen her anında size eşlik edebilecek çeşitlikte ve modelde. Abaya akımı gün geçtikçe yükselişini sürdürüyor. Siz de orta doğu kadınının bu büyülü kıyafeti ile tanışmak isterseniz, pek çok ünlü markanın abaya koleksiyonlarına bir göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin