Abiye Elbise Kombini ve Uzun Abiye Seçimi

0
208
Abiye Elbise Kombini

Abiye elbise kombini, Abiye seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konunun, vücut şekliniz ve boyunuz olduğunu unutmamanız gerekiyor. Örneğin; biraz daha balık etli bayanların aşırı dar abiye tercih etmemeleri doğru olacaktır. Eğer abiyenizde çok fazla abartılı taşlar varsa, aksesuar seçerken daha sade olanlarını tercih edin. Eğer kısa boyluysanız, abiyenizin de kısa olması gerekir. Kısa abiye giyerek, bacaklarınızın boyunu daha uzun göstermiş olursunuz. Uzun boylu bayanlar ise, seçimlerini hem kısa hem de uzun abiyelerden yana kullanabilirler.

Abiye Elbise Kombini Nasıl Yapılır, Uzun Abiye Kıyafet Kombinleri

Kadınlar için katılacakları bir davette en şık olmak daima önemlidir. Bundan dolayı, katılacağınız bir davette her zaman göze hoş görünen, çekici kombinler yapmanız gerekiyor. Gideceğiniz davetin şekline göre abiye tercihi yapmalısınız. Örneğin, bir kokteyle giderken giyeceğiniz abiye ile düğünde giyeceğiniz abiye arasında fark olmalıdır. Özel bir davet için giyebileceğiniz en doğru abiye elbise, daha sade ve klasik olanıdır. Kısa bir abiyeyi bile rahatça giyebilirsiniz. Düğün günlerinde ise, uzun ve daha frapan şık bir elbise giymek doğru olacaktır.

Düğün ve Davetler Dışında Giyilecek Abiyeler

Sık sık düğünlere ya da özel davetlere katılmıyorsanız, çok pahalı bir abiye almanıza gerek yok. Böyle bir durumda, senelerdir modasını yitirmeyen daha klasik elbiseler seçebilirsiniz. Bu tarz sade ve klasik kıyafetlerle birlikte uygun aksesuarlar kullanarak, hem kıyafetinizi zenginleştirebilirsiniz hem de farklı yerlerde çok amaçlı olarak giyebilirsiniz.

Kadınların genellikle davetlerde giydikleri bir elbise çeşididir abiye. Durum böyle olunca, vücut şekline ve tipine göre abiye almak yerine, modele bakılarak alımlar yapılıyor. Bunun sonucu olarak da, güzel bir görünümden mahrum kalıyorlar. Bir bayanın vücut tipine uygun abiye modeli seçmesi gerekir. Nedeni ise, bu elbiselerin birkaç kez giyilip daha sonra genellikle kullanılmamasıdır.

Uzun Bir Abiye ile Mükemmel Olabilirsiniz

Tarzınız klasik mi yoksa modern mi? Parıltılı ve gösterişli elbiselerden mi hoşlanırsınız yoksa sade mi? Basit gibi görünen bu sorular aslında çok önemli ayrıntılardır. Tarzınız sade ise, düz renkteki balık tuvaletleri tercih edebilirsiniz. Sadeliğinizi tamamlayacak diğer elbiseler ise, şifon ve dantel olacaktır. Gösterişli bir elbise arzu ederseniz, işlemeli, taşlı ve boncuklu modeller tam size göre. Bu sezonun son moda kreasyonları ise, uzun abiyeler. Doğru seçilen bir uzun abiye ve aksesuarlar ile özel günlerin en mükemmel bayanı siz olabilirsiniz.

Tesettürlü Bayanlar Hangi Abiyeleri Tercih Etmeli?

Tesettürlü bir bayansanız ve abiye giymek istiyorsanız, şalınızı seçerken düz renkte olanları veya abiye kumaşı ile eşdeğerde bir kumaş, etol seçmelisiniz. Bu şekilde bir yaklaşımda bulunmaz ve desenleri çok olan parçaları tercih ederseniz, ortaya karmaşık bir görüntü çıkacaktır. Desenli bir eteğin üzerine düz bluzu kombin yapıp, başınıza desenli şal takınca meydana çıkacak görüntü kötü olacaktır. Bu durumu engellemek için, abiyenize uygun düz şal modeli seçmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin