Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

0
186
Ameliyatsız Yüz Germe

Estetik ameliyatlarla gençleşme çabalarına gerek olmadan, ameliyatsız yüz germe yöntemleri ile sıkı ve güzel bir cilde kavuşmanız mümkün. Bu amaçla kullanılan maddelerin vücut için hiçbir zararı bulunmamaktadır.

İlerleyen yaş, güneş ve hava kirliliği gibi olumsuz etkenler nedeni ile cilt, zamanla esnekliğini ve nemini kaybeder. Yaşın da ilerlemesi ile birlikte cilt hücrelerinin yenilenmesi de eskiye oranla daha az gerçekleşir. Yaşlılık belirtileri diye adlandırdığımız kırışıklıklar zamanla oluşur ve artmaya başlar. Yaşlanmak hayatın kaçınılmaz bir evresidir ve engellenemez. Ancak düzenli ve dengeli beslenme, spor gibi sağlıklı yaşam teknikleri ile yaşlılık ve ciltte görülen yaşlılık belirtilerinin oluşması geciktirilebilir.

Yüz Germe Nasıl Yapılır, Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

İlerleyen teknoloji ve hızla gelişen bilim, son yıllarda yaşlılık belirtilerini geciktirmek, azaltmak ve hatta ortadan kaldırmak için pek çok çalışma yapmış ve yeni yöntemler bulunmuştur. En çok kullanılan ameliyatsız yüz germe yöntemleri şunlardır.

Botoks: Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden en çok tercih edilenidir. Clostridium Botulinum isimli bir
bakteriden laboratuar ortamında elde edilen bir ekzotoksindir. Yıllardır tıp dünyasında nöroloji alanında kullanılan bu toksin, yaklaşık 10 yıldır da yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi için güvenle kullanılmaktadır. Enjeksiyon ile ciltteki kırışık bölgelere uygulanan botoks yöntemi, kırışıklık olan bölgede sinir iletimini bloke ederek kasların kasılma hareketine engel olur ve bu bölgedeki cilt gerilir. Uygulama yüz ve boyun bölgesine rahatlıkla yapılabilir ve yaklaşık olarak 10 – 15 dk sürer. Botoks uygulama yapıldıktan iki hafta sonra etkisini göstermeye başlar.

Yüz dolgusu: Yüzde kırışıklık olan bölgelere yine vücut için hiçbir zararı olmayan ve laboratuar ortamında üretilen, hyaluronik asit denilen maddenin veya benzerlerinin kullanılarak, enjeksiyon yöntemiyle vücuda verilmesidir. Yüz dolgusunun uygulanabildiği durumlar ise şunlardır.

  • Nasolabial yani burun kenarında oluşan çizgilere
  • Burun ve ağız bölgesi arasında oluşmuş çizgilere
  • Yanağın altında ağzın sağında ve solunda bulunan çizgilere
  • Alın bölgesinde oluşan çizgilere
  • Göz çevresindeki kırışıklıklara ve göz altında oluşan kaz ayaklarına ve göz altı morluklarına
  • Dudak konturu oluşturmak ve dudak dolgunlaştırmak
  • Elmacık kemikleri üzerinde zamanla meydana gelen yağ doku erimesi durumlarında yüz dolgusu yaptırılabilir.

Yüz dolgusu işlemi yaklaşık 15 – 20 dk sürer. Hasta işlemden hemen sonra günlük hayatına devam edebilir. Gözaltına yapılan dolguya ışık dolgusu, dudaklara yapılan işlemede dudak dolgusu denmektedir.

Mezoterapi: Mezoterapi işlemi de bir mikroenjeksiyon yöntemi olup ameliyatsız yüz germe tekniklerinden biridir. Mezoterapi, zayıflama, selülit, skar tedavisi ve saç dökülmesini önlemek ve cilt gençleştirmek için yapılır. Cilt gençleştirmede amaç zamanla oluşan kollagen kaybı nedeniyle bozulan cilt görünümünü düzeltmek ve cilde dolgunluk kazandırarak taze görünmesini sağlamaktır. Mezoterapi yoluyla cildin deri tabakasına gereken madde enjekte edilir. Etkisi genellikle 2 ile 4 seans sonra ortaya çıkmaya başlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin