Aşk Acısından Kurtulmak için Ne Yapmalı?

0
136
Aşk acısından kurtulmak için ne yapmalı

Aşk Acısından Kurtulmak için Ne Yapmalı? İnsanlar genellikle üzüntülerini ve duygusal acılarını içlerine atarak çözme yolunu seçerler. Halbuki, insanın bu duygularını keşfetmesi ve bunları ifade etmesi, rahatlamak için etkili bir yoldur. Ayrıca yeni bir bakış açısı kazanmak da bu şekilde mümkün olabilir. Birini çok sevdiniz ama çeşitli nedenlerden dolayı ayrılmak zorunda kaldınız ya da platonik aşkınızın acısını çekiyorsunuz. Eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız aşağıda bahsettiğimiz yöntemlerle az da olsa aşk acısından kurtulabilirsiniz.

Aşk Acısından Kurtulmak için Ne Yapmalı, Aşk Acısından Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Gardırop yenileme: Eskiyen kıyafetleri gözünüzün önünden derhal kaldırın, çünkü malum kişiyle birlikte aldığınız pantolon ya da kazağınız, tabii ki onu unutmanızı engelleyecek. Kendinize onun sevmediği tarzda, yeni kıyafetler alın.

Çikolata terapisi: Gardırop yenilemeden önce kendinizi şımartmaya çikolatadan da başlayabilirsiniz. Çikolata sayesinde vücuda salgılanan hormon, aşık olurken salgılanan hormonla aynı olabilir, fakat eski sevgilinizi düşünmekten ancak bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Kuaför seansı: Yepyeni bir imaja kavuşmanın ve kendinizi şımartmanın etkili yollarından biri de kuaförler. Manikür ve pedikür seansınızın sonrasında, saçınızda yapacağınız küçük bir renk değişimi ve kesimle fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken önemli bir husus var; sakın marjinal değişimlere giderek sonradan pişman olacağınız şeylere imkan tanımayın. Aynı zamanda gözle görülür bir şekilde yapacağınız değişimin vereceği mesaj, herhangi bir yerde tesadüfen karşılaşacağınız malum kişi için, tam anlamıyla bir depresyon olacaktır.

Çılgın partiler: Bir süredir ihmal ettiğiniz arkadaşlarınız, bu zor günlerinizde yanınızda olmak isteyecektir. Arkadaşlarınızın böyle günler için var olduğunu unutmayın ve hemen bir etkinlik oluşturarak, çılgın bir hafta sonu partisi düzenleyin. Ancak bunu yaparken de dikkat etmeniz gereken bir şey var; sosyal medya hesaplarınızda kesinlikle mutluluk mesajları paylaşmayın. Çünkü ayrılmak isteyen kişi her ne kadar malum kişi olsa da, şayet kendisini engellemediyseniz paylaşımlarınızı görecek ve takip edecektir. Sonuç olarak, aslında eğlenmediğinizi ve sırf aşk acısından kurtulmak için bunları yaptığınızı düşünebilir.

Altın vuruş: Yaşanan bir aşk acısından kurtulmanın en temel noktası; altın vuruş. Kısa ya da uzun bir süre içinde kendinize gelebilmek adına uyguladığınız terapi seansları sayesinde o kişinin olmadığı günlere geri döndünüz ve yavaş yavaş “sevgilim olsa” demeye başladınız. Çikolata yemek, arkadaşlarınızla çılgın partilere katılmak tabii ki her gün yapılacak şeyler değil! Bu dönemde artık hayatınıza yeni birilerini sokmanın zamanı gelmiş demektir. Yeni insanlarla sohbet edin ve onları tanımaya çalışın. Kim bilir, belki de aradığınız kişi şuan tam yanınızda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin