Aşka Heyecan Katmanın Yolları, İlişkide Heyecan Yaratmak

0
215
Aşka Heyecan Katmanın Yolları

Aşka heyecan katmanın yolları, Eğer bir ilişkide dolu dolu aşkınızı yaşayabiliyorsanız, zaten heyecan dolu günlere sahipsiniz demektir. Ancak karşılıklı heyecanın bittiğini düşünüyorsanız, bir kez daha düşünmeniz gerekiyor, çünkü var olan bir şey bir anda bitemez. Monoton olan hayatınızı renklendirmeniz gerekir. Yapmayı sevdiğiniz aktiviteleri, birbirinize zaman ayırarak gerçekleştirebilirsiniz. Şunu unutmayın; tek taraflı yapılan hiçbir şey sizi mutlu etmez.

Mesela evde televizyon ve internet gibi ortamlardan bir süre uzak kalın. Zira bu sizi yalnızlaştıracak ve partnerinize yakınlaştıracaktır. Bu vesileyle daha çok fikir alışverişinde bulunur ve sizi o durumdan kurtaracak fikirler edinirsiniz. Bu aralar eşinizden başka neye yoğunlaştıysanız ona ara vermeniz ilişkinize iyi gelecektir. Çünkü karşı taraftaki kişi veya siz, o anki durumdan hoşlanmayabilir, ilgisiz davranışlar sergileyebilirsiniz. Heyecan ve ilişkide farklılık yaratmak, o ilişkinin olmazsa olmazıdır. Tutkulu bir ilişki yaşamak için, farklı fantezili ortamlar tercih etmelisiniz. Çünkü aşk ve heyecan bunu kaldırıyor. Aşkınızın parlayan tek yıldızı heyecandır ve bu yüzden her türlü fedakarlıkları yapmak zorundasınız. Görünüşünüze özen gösterin ve kendinize yeni bir tarz oluşturun. Bu eşinize heyecan verebilir. Bazı durumlarda da ilişkiye yön vermek gerekebiliyor. Eşinizin beğenilerini dikkate alırsanız, daha iyi bir yol izlemiş olursunuz. Buna değinerek dikkat çeker ve ilgisini kazanmış olursunuz.

Aşka Heyecan Katmanın Yolları Nelerdir?

Aşkın benimsediği her şey anlamlı birer anı olarak insanın içine işler ve ne söz tanır ne de yazı! Kaderleri pekişmişse iki insanın, bir yolda ne sorun kalır ne de tanı! Belirttiğimiz söz aşkı yaşayış ve özdeşleştirmenin, anlam ve önemini anlatıyor. Yani eğer birini seviyorsanız, onun önünde hiçbir şey duramaz. Aşk ne kural tanır ne de kaide tanır, aşkın yıkamadığı hiçbir engel yoktur. Kusurları örter, sorunları çözer ve bir anda gülümseme sebebimiz oluverir aşk. Yaratandan ötürü bize bahşedilen en güzel duygudur aşk. İşte bu yüzden kurallar aşkın karşısında kural olmaktan çıkıverir. Karşınıza çıkan ilk engelde pes ederseniz, bu aşkı yok denecek kadar aza indirgenir. Süregelen sevginizin karşısında dimdik ayakta duran bir âşık olmalısınız. Aşkta kendimizi aklımıza ve mantığımıza bırakamıyoruz ve salıver gitsin diyoruz.

Yaşadığımız büyük tutkuyu dondurmadan akıcılığıyla yaşabiliyorsanız, aşkınızı zevkin doruklarına çıkarıyorsunuz demektir. Yorgunluktan yıkılıp harap olduğunuz anlar da olur, fakat bilmelisiniz ki en değerli hazineler viraneler ve yıkıkların arasından çıkagelir. En olmaz dediğiniz anları bile hiçe sayarsınız. En can alıcı noktalarda akıttığınız gözyaşları bile içinize akmaya başlar, çünkü seviyorsunuzdur. Aşk, renk, sıcak, soğuk, büyük, uzun, kısa, yaşlı, genç tanımaz. Yeter ki aşk olsun, sevgi olsun, her şeyi siler geçersiniz. İki dudağınızın arasından çıkan o titrek haykırışlara bakmaz aşk, sever affetmeyi. Kural koymaz, kural tanımaz! Hiçbir zaman sebep aramaz. Sonuçları düşünmez ve akışına bırakır hayatı! Çünkü zaten aşkı kuralsız, kaidesiz yaşayabiliyorsanız aşktır!…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin