Bel Çantaları Yeniden Moda Oluyor

0
128
Bel çantası

Bel çantaları geçmişten gelerek sezon un trendleri arasına üst sıradan girmeyi başardı. Çantalar kombinlerimizin en vazgeçilmezlerinden ve belki hayat kurtarıcılarından biri. Hem bütün ihtiyacımız olan eşyaları içinde taşıyan hem de karşıdan durup bakıldığında kıyafetlerimizi tamamlayan mucizevi parçadır çantalar. Hatta kadın çantası diye bir efsane de vardır. Boyutu ne kadar küçük olursa olsun ihtiyacımız olan her şeyi içine yerleştirebilir ve içinden özellikle erkeklerin tahmin edemeyeceği kadar çok eşya çıkarabiliriz. Bu şekilde efsaneleşmemek pek de kolay değildir aslında.

Bel çantaları farklılaşıyor

Bel çantalarına geri dönecek olursak eğer eskiden genellikle belli bir yaş grubuna ait olarak hatırladığımız bu tip modeller artık farklı şekilde değerlendiriliyor. Özellikle bu sezon dikkat çeken bel çantaları pek çok markanın kataloğunda ve vitrininde vazgeçilmezler arasında yer aldı. Hatta pek çok ünlü isim de sezonun trendinden geri kalmayarak kombinlerini bu tarz çantalarla tamamladı ve tamamlamaya da devam ediyor.

Zincirli, işlemeli, taşlı ya da sadeye sayısız seçenek

Trend olan bu model, o eski hatırladığımız tek düze halinden kurtularak zincirli, işlemeli, taşlı ve daha pek çok modele evrilmiş durumda. İster şık ister spor ve günlük kombinleriniz için ayrı ayrı kullanabileceğiniz sayısız model bulunuyor. Kapitone görünümlü düz bir bel çantasından kırmızı renkli dikkat çekici bir bel çantasına kadar sayısız seçenek arasından kullanırken en çok keyif alacağınız parçayı bulabilirsiniz.

İster belinize isterseniz de omzunuza takın

Örneğin kot pantolon sade ama şık bir bluz ve ceketle yaptığınız günlük bir kombin üzerine alacağınız şık ve spor geçişlere sahip olan bel çantası ile şık bir havaya bürünebilirsiniz. Bu tip çantaları yalnızca belinize bağlamak zorunda da değilsiniz üstelik. Bu tarz çantaları çapraz ya da düz şekilde omzunuza da takabilir ve tarzınıza kendinize has bir dokunuşta bulunabilirsiniz. Her iki şekilde de oldukça cool ve tarz bir hava oluşturan bu tip çantaların ömrü bir trende göre kısa değil de daha uzun olabilir.

Yaza da uygun kışa da

Hem yaz aylarında hem kış aylarında hafif ve tarz bir çantayla dışarı çıkmak istediğiniz zaman bel çantaları oldukça işinize yarayacaktır. Deri, süet ya da kumaştan üretilen bu tarz çantaları kullanırken kıyafetinizin kumaşıyla ve renkleriyle uyumuna dikkat ederek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tek renk kıyafetlerinize çanta ile renklendirebilir ya da klasik bir kıyafete bel çantası ile sıra dışı bir dokunuşta bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin