Biten Bir ilişki Yeniden Başlar mı?

0
236
Biten bir ilişki yeniden başlar mı
İlişki Yeniden Başlar Mı

Biten bir ilişki yeniden başlar mı? Her şeyin bittiğini sanıyordunuz veya gerçekten bitmişti, ancak öyle bir gün geldi ki, eski sevgiliniz tekrar size geri dönmek istedi. Bütün duygularınız, düşünceleriniz, hayatınız ve daha birçok şey alt üst oldu. Peki, biten bir ilişki yeniden başlar mı? Hemen hemen herkesin hayatında “Şu olmasaydı” ya da “Bu olsaydı o kadar mutlu olurduk ki” dediği bir sevgilisi mutlaka olmuştur. Asıl konumuz ise, bir süre sonra geri dönen eski sevgili. Gerçekten zor ve içinden çıkılamayacak bir durum! Evet ya da hayır cevabını vermeden önce içinizde fırtınalar kopuyorsa, tereddüt etmeyin çünkü normal bir durum. Mutlaka eski anılarınız, iyisiyle kötüsüyle yaşadığınız hatıralar ve tüm duygularınız birbirine karışacaktır.

Biten bir ilişki yeniden başlar mı, cevabım ne olmalı?

Biten bir ilişkiye tekrar başlamak, bir şarkıyı tekrar dinlemek kadar kolay değil. Kendinize sormanız gereken soru şu: “Ben hala aynı kişi miyim?” İkinci birlikteliğin nasıl olacağı, aslında ilişkinin nasıl bittiğine bağlı bir durumdur. Şayet geçici veya önemsiz bir sebep nedeniyle ayrıldıysanız tekrar bir araya gelebilirsiniz, ancak ortada kalıcı bir sorun varsa, ilişkinin yine hüsranla ve bu sefer nefretle sonuçlanma riski çok yüksektir. Bilmeniz gereken önemli bir konu; size eski bir alışkanlığını bırakacağına dair sözler verse de, bu sözün tutulması genellikle mümkün olmuyor.

Kararsız kalırsam ne yapmalıyım?

Geri dönen eski sevgilinizle ilgili karar vermekte zorlanıyorsanız ya da yalnız kaldığı için mi yoksa sizi gerçekten sevdiği için mi döndüğünü öğrenmek istiyorsanız, bu konuda çevrenizden yardım isteyebilirsiniz. Özellikle yakın arkadaşlarınız bu ilişkiyi daha objektif bir gözle değerlendirebilir. Şayet bu ilk geri dönüşü ise, söz konusu arkadaşlarınız size cesaret verebilir. Ayrılma sebebiniz her neyse, onu geçici bir durummuş gibi düşünün ve yeni bir başlangıç yapmaya çaba gösterin.

Eğer her şey daha iyiye gidiyorsa ne ala ama gitmiyorsa, bunu ikinci kez yaşamanız acı verici olabilir. Her iki tarafın da ilişkiye hevesli olması gerekiyor, çünkü başka türlü bu ilişkiyi yürütemezsiniz. Ayrıca daha önce yaşadığınız şeylerle ilgili içinizde herhangi bir öfke olmamalıdır. Sonuç olarak, uğraşmaya ve mücadele etmeye hazırsanız, hiç problem olmayacaktır. Zaten ilişkide farklılık yaratmak adına yapılabilecek en iyi yöntemlerden biri, asla pes etmemektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin