Bitkisel Yollarla Nasıl Kilo Verilir?

0
253
Bitkisel Yollarla Kilo Vermek

Fazla kilolardan kurtularak sağlıklı bir hayat sürebilmek herkes için önemlidir. Hem fizyolojik açıdan hem de psikolojik açıdan kilo vermenin getirdiği huzur ve güven, özellikle bayanların arzu ettiği bir şeydir. Bitkisel yollarla nasıl kilo verebileceğinize dair ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz…

Kalp ve damar tıkanıklığı bu sorunların en büyüğüdür. Fazla kiloların neden olduğu hastalıklar arasında; kalp krizi, felç, yüksek tansiyon, beyin kanaması, şeker, kanser, cilt hastalıkları, bel fıtığı, kemik ve eklem hastalıkları yer almaktadır. Ayrıca aşırı kiloların obezite hastalığına neden olabileceğini unutmamak gerekir. Fast-food denilen yiyecek türlerinden uzak durarak, obeziteye yakalanma riski en aza indirilebilir.

Sağlıklı Kilo Vermek Önemlidir

Sağlıklı bir şekilde zayıflamanın yolu öncelikle spor ve egzersiz hareketlerinden geçmektedir. Bununla birlikte bitkisel çözümlere yönelerek kilo verilebilmektedir. Ancak sosyal medya üzerinde, bazı hapların kısa vadede kilo verdirdiği şeklinde haberler çıkmaktadır. Çoğunlukla bu hapların bitkisel kaynaklı olduğu söylenmektedir. Gerçekçi bir yaklaşım sergilenirse; bir aylık bir süre içinde on beş kilo vermenin herhangi sağlıklı bir yönü bulunamayacaktır. Bu tarzda yapılan ürün tanıtımlarına kulak vermemek gerekmektedir. Zayıflama yöntemleri arasında kesin etkiye sahip doğal çözümler yer almaktadır.

Doğal yöntemleri kullanarak kilo verebilmek için faydalanabileceğiniz bazı bitkiler bulunmaktadır. Bu bitkileri demleyerek çay halinde tüketebilirsiniz. Planlı bir şekilde uygulandığında, aydan aya olarak kişilerin ne kadar kilo verdikleri belli olmaktadır.

Kilo Vermek İçin Bitkisel Çözümler Nelerdir? Bitki Çayları Zayıflatır mı?

Bitki çaylarının vücut üzerinde zayıflatıcı etkileri bulunmaktadır. Çoğu diyetisyen bitki çaylarını hastalarına önermektedir. Ayrıca hazırlayacağınız bazı karışımlar sayesinde sağlıklı olarak zayıflamanız da mümkün.

  • Bir bardak suya bir tatlı kaşığı kadar limon suyu ve bir çay kaşığı kadar bal ekleyebilirsiniz. Her sabah bu karışımı tüketebilirsiniz. Metabolizmanız hızlanacağı için kilo vermeniz daha kolay bir hale
    gelecektir.
  • Karanfil çayı zayıflama amaçlı olarak içilebilir. İki adet karanfil sıcak suya atılır ve bekletilir. Bir tatlı kaşığı kadar elma sirkesi ve bir çay kaşığı kadar bal herhangi bir kapta karıştırılır ve karanfil bulunan suya ilave edilir. Karıştırma işlemi bir kez daha tekrarlanır. Karışımının ılıması beklenirken, bardak ağzı kapalı tutulmalıdır. Her sabah kahvaltı yapmadan önce bu karışımı tüketebilirsiniz. Kullanım süresi bir ayı geçmemelidir.
  • Mate çayı kan dolaşımını hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Bir bardak çay elde edebilmek için bir tatlı kaşığı miktarında mate çayı demlenebilir.
  • Cezve yardımıyla bir yemek kaşığı kadar limon otunu kaynatın. Kaynadıktan sonra demlenmesi için üç dakika kadar bekleyin, demini aldığı zaman en az 5 dakika daha beklemeniz gerekecektir. Çay ılıdığında içebilirsiniz. Arzu ederseniz çok az miktarda nane de ekleyebilirsiniz.
  • Zencefil ve adaçayı herhangi bir karışıma gerek duyulmadan içilebilir. Diyet programınıza uymanız için bu çayları tercih edebilirsiniz. Ayrıca ıhlamur çayının da zayıflamaya etkisi olduğu bilinmektedir.
  • Yeşil çay diyetisyenler tarafından önerilen bir bitkisel zayıflama yöntemidir. Metabolizmayı hızlandırıcı bir etkisi bulunduğundan, kişi gönül rahatlığıyla yeşil çayı tüketebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin