Bu Güz Güzel Olacak

0
126
sonbahar

Hani derler ya “Sonbahar sanat diğerleri mevsim”. Hakikaten de öyle, yerlerde kurumuş rengârenk yapraklar, hafif bir esinti içinde ince hırkan omzunda, güneşi yakmaz soğuğu üşütmez mevsim. Sarının kahverenginin turuncunun âşık olası ahengi ile sonbahar kapımızda.

Tam da bu zamanlarda hafiften bizlerde bir telaş başlar, dolap değişimi. Yazlık tiril tiril kıyafetler hurçlara girerken yumuşacık, sıcacık kıyafetler bir bir yerlerini alır dolabımızda. Tabi ki her kadının giyecek hiçbir şeyi yoktur ve mevsimin modasına uygun kıyafetler için alışverişler başlar. Biz de bu yazımızda sizlere yardımcı olacak birkaç öneride bulunalım istedik.

Nakış Modası Tam Gaz Devam

Hepimizin bildiği üzere geçtiğimiz yaz volanlı kolların, nakışlı tuniklerin, rengârenk cıvıl cıvıl renklerin gözde olduğu bir dönemdi. Bu yılın sonbahar-kış koleksiyonlarına baktığımızda, şüphesiz aynı cıvıltıyı aynı heyecanı mevsimin rengine uygun olarak göreceğiz. Casual giyinmeyi seven hanımlar için çizgili takımlar oldukça revaçta. Bu takımlar size maskülen şık bir hava katacağı için biz çok sevdik. Bu tür kıyafetleri resmi bir davete giderken pekâlâ giyebileceğiniz gibi akşam yemeği davetinde de giyebilirsiniz. Daha rahat giyinmeyi tercih edenler içinse güzel haberlerimiz var. Nakışlar tuniklerden aşağı iniyor, pantolonlara konuyor. Nakışlı, püsküllü kot pantolonları bu kış bol bol göreceğiz gibi. Bu kendini gösteren pantolonlarınızı sade şık bir tunikle tamamlayabilirsiniz. Sonbahar da üzerine belden kemerli trençkot ile kışın kaşe montlarımızla kullanarak opsiyonlu hale getirebileceğiniz bir kombin olacak üstelik.

Başörtüsü Modası Dönüyor

Gelelim başörtüsüne. Sakin bir kombinimizi tek bir eşarp/şal ile hareketlendirebileceğimizi, gözde bir kombin haline getirebileceğimizi siz hanımlar zaten biliyorsunuzdur. Evet, bu sezon şallardan eşarplara doğru bir geçiş var. Bu geçişin sebebi eşarp modellerinin çeşitlendirilmesi olarak görülmekte. Şifon eşarplar, kare şal eşarplar gibi seçenekler mevcut. Tabi ki eşarplarımızı bağlama şekillerimiz de çeşitlendi. İster klasik olarak arka kuyruğu serbest bırakın ister eşarp kollarını ensenizin yan tarafından bağlayarak kombininizi basit ama vurucu bir hamle ile tamamlayın.

Kemerli Botlar Yine

Ayakkabı ve çanta muhtemelen birçok kadının tutkusudur. Evet, bizce de pek ehemmiyetli olan bu parçalara değinmeden edemeyeceğiz. Ayakkabılarda kısa botlar, tokalı veyahut bilekte zincirli modeller bu yıl da bizimle beraber olacak. Çanta ayakkabı uyumu ise anneannelerimizden kalan ve varlığını devam ettiren bir uyum, bizce de vazgeçmeyin diyoruz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin