Büyük Beden Giyim Önerileri ve İncelikleri

0
90
buyuk-beden-kadinlara-yaz-icin-kombin-onerileri-2014

Büyük beden giyim kombini yaparken bazı noktalara dikkat ederseniz zorlanmadan kombinlerinizi yaparak şık görünebilirsiniz. Her kilodan kadının derdi giyecek kıyafet bulamak diyebiliriz. Bir de buna kilomuz eklenince beğenimize ve bedenimize göre kıyafet bulmak biraz zorlaşıyor. Hem tesettürlü hem de büyük beden kadınlar neyse ki moda dünyasının dikkatini çekti de artık bur tarz kıyafetlere de özen gösterilmeye başladı. Büyük beden kıyafet kombini yaparken zorlanıyor olabilirsiniz ayrıca tesettürlüyseniz de bazı öneriler giyim tarzınıza pek uygun olmayabilir. 

Burada her ne kadar büyük beden hanımlar için giyim önerilerinde bulunacak olursak olalım moda için değil sağlığınız için bir iki beden küçülmek ve daha fit olmak için çaba gösterirseniz yaşamınızın ve sağlığınızın kalitesini de artıracağınızı söylemek gerek. Elbise bulamamaktan ziyade sağlığınızı düşünerek biraz spor ve diyet desteğiyle daha sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz. Şimdi gelelim büyük beden kombinlerinizi hazırlarken sizlere yardımcı olacak önerilere…

Siyahlara bürünmeye gerek yok

İlk olarak siyah zayıf gösterir tabusundan kurtulmak gerekiyor. Evet, kabul etmeliyiz ki siyah kıyafetlerin böyle bir marifeti var ama sırf bu yüzden sürekli olarak siyah giyinmeye mahkûm olamazsınız. Büyük beden giyim kombini yaparken yalnızca siyah kullanmak zorunda değilsiniz. Koyu kahve ve lacivert tonlarını da deneyebilirsiniz. Tüm dolabınızın baştan aşağı siyah olmasına gerek yok. Kıyafetlerinizin alt parçalarını koyu tercihlerden yana kullanıyorsanız üst seçimlerinizde biraz farklılık yapabilirsiniz. Ton sür ton dediğimiz aynı rengin farklı tonlarını kullanma seçeneği bu noktada işinize yarayacaktır.

Desenlere dikkat

Sade seçimler yaparak ve özellikle kilolarınızda rahatsız olduğunuz bölgelerde desenlerden kaçınarak dikkat dağıtabilirsiniz. Naif çiçekler, minimalist desenlerle sadeliği ve şıklığı dolabınıza taşıyabilirsiniz. Göz yoran desenlerde kaçınmak aslında bütün kadınların giyinirken dikkat etmesi gereken bir nokta diyebiliriz. Büyük beden giyimde yanlış ve abartılı desenlerle boyumuzu kısa gösterebilir ya da olmasa bile basen sorunumuz varmış gibi görünebiliriz. Desen kullanmak istiyorsanız bu püf noktaya dikkat ederek sorunlu bölgeniz dışında gönül rahatlığıyla desenli parçalar kullanabilirsiniz.

Bol giyinmek bilinen yanlış 

‘Kilon fazla ise bol giyin belli olmasın’ doğru zannedilen yanlışlardan biri aslında. Büyük beden giyim kombini yaparken tam tersi bol ve salaş parçalar tercih edersek olduğumuzdan daha iri ve büyük bedene sahipmiş gibi görünürüz. Kollarımız ve bacaklarımız daha kalın, belimiz ve basenlerimiz ise olduğundan daha geniş görünür maalesef. Böyle bir hataya düşmemek için kararında ve üzerinize oturacak kesimlerde kıyafetleri tercih etmelisiniz. Beğendiğiniz kıyafetlerde tadilat yaptırarak daha uygun kalıplı hale getirerek kusursuz görünümler elde etmeniz mümkün.

Korse yardımı

Daha düzgün bir vücut hattına sahip olmak istiyorsanız korselerden yardım alabilirsiniz. Özellikle davet, düğün ya da benzeri özel anlarda hep olduğunuzdan daha fit ve şık görünmek istiyorsanız doğru seçeceğiniz korse ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Büyük beden giyim kombinleri yaparken korse kullanmaktan çekinmeyin. Korseler bunun için var! Tabi burada dikkat etmek gereken nokta vücudunuzu rahatsız etmeyecek bir seçim yapmanız.

Kumaş seçimleri

Büyük beden giyim kombinlerinizi oluştururken kumaş seçimine de özen göstererek daha zarif ve ince görünebilirsiniz. Örneğin kalın ve hantal kumaşlardan kaçınarak, ipek, krep ve şifon gibi zarafeti ortaya çıkaracak seçimler yaparak kombinleriniz tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin