Daha Uzun Görünmek için Tüyolar

0
106
daha uzun görünmek için tüyolar (2)

Ülkemiz kadınlarının genel ortalamaya baktığımızda boyu pek uzun değil, kabul edelim. Ancak bu durumdan rahatsız olmak bir yana, bunu birkaç ufak tüyo ile avantaja bile çevirebilirsiniz. Daha uzun görünmek için uygulayacağınız bu küçük ama etkili hileler ile boyunuzu en iyi şekilde kullanabileceksiniz. İşte o tüyolar:

Salaş Kıyafetlerden Uzak Durmanız Faydanıza

Bu sezon için büyük bir trend yakalayan baştan aşağı bol ve salaş giyinmeye kendinizi kaptırmamalısınız. Bu tarz uzun ve bol kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kısa ve kilolu gösterecek. Bu bol ürünleri ille de giymek istiyorsanız, öne çıkaracak şekilde kombinlemenizi tavsiye ederiz. Baştan aşağı salaş bir giyim şeklinden olabildiğince uzak durmanız sizin için daha iyi olacaktır.

 

Kısa Ceketler ile Olduğunuzdan Uzun Görünün

Ceket giymeyi seviyorsanız, öncelikle uzun ceketler ile aranıza mesafe koyun. Boyunuzu kesen, kalça hizasındaki ceketler yerine kısa ceketler tercih edin. Etek ve elbiseler ile kullanabileceğiniz kısa ceketler sizi olduğunuzdan çok daha uzun gösterecektir. Diz hizasındaki uzun ceketler kullanmak isterseniz de yüksek bel pantolon ya da etek ile tamamlamanız çok daha uygun bir seçim olacaktır.

Yüksek Bel Rüzgârına Kapılın

Son yıllara damgasını vuran yüksel bel etek ve pantolonlar tam da minyon tipli kadınlara göre! Hemen hemen her markanın koleksiyonunda yer verdiği yüksek bel tasarımlar, size olduğunuzdan daha uzun bir görünüm oluşturacak. Yüksek bel etekleriniz ile birlikte kullanacağınız triko kazak ve gömleklerinizi dışarı bırakmak yerine içe sokarak belinizi vurgulayabilirsiniz.

Ton Sür Ton Uygulayın

Tüm mevsimler ile harika bir uyum oluşturan ton sür ton kombinlemeler, özellikle minyon ve balık etli kadınlar için çok kullanışlı bir uygulama. Uzun ve ince görünmenin püf noktası olan bu renk dağıtması ile kusurları kapatmak çok kolay. Özellikle vücut hatlarınız pek orantılı değil ise bu tarz kurtarıcı küçük hileleri iyi öğrenip kullanmalısınız. Aynı rengin en açık tonlarını ince bölgenize, koyu tonlarını ise daha kalın bölgeleriniz için seçerek, hem zayıf hem de uzun bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Çantalarınız Küçük Olsun

Bu sezonun en beğenilen parçalarından biri olan büyük boy çantalar ne yazık ki kısa boylu hanımlar için pek de uygun bir seçim olmayabilir. Bu tarz çantaların yerine daha küçük ve zincir askılı ya da clutch tipindeki elde taşınan çantaları tercih edebilirsiniz. Eğer spor giyinmeyi seviyorsanız minik sırt çantaları son birkaç sezondur oldukça yükselişte. Onlardan biri ile de ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Kemerler İle Son Noktayı Koyun

Belinizi saran kemerler ile daha uzun görünebilirsiniz. Her türlüsünü bulabileceğiniz ve farklı zevklere göre de tasarlanan bol çeşitlilikteki bu kemerler ile bel vurgunuzu yineleyebilir ve uzun görünmenin keyfini sürebilirsiniz. Bol elbise ve kabanlarda oldukça şık duran kemerlerden bir tane edinmelisiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin