Dalgalı Saçlarla Harika Bir Görünüm Kazanmak

0
198
Dalgalı Saçlarla Harika Görünmek

Sağlıklı ve bakımlı dalgalı saçlar kadın güzelliğine elegant bir dokunuş ekler. Muhteşem görünen dalgalı saçlar kadınları göz kamaştıran bir cazibe merkezi haline getirirler. Uzun hacimli ve düzenli dalgalar ve bu dalgaların düzenini korumak için saçların bakımı ihmal edilmemeli ve her zaman saçlara itina gösterilmelidir.

Saç tellerinin dalgalı ya da düz olması saç tellerinin kök yapısına ve saç ile ilgili genetik yapıya bağlıdır. Yapısal olarak kıvırcık saçlara sahip olan kadınlar aslında düz saça sahip olan kadınlardan daha şanslıdırlar. Ama çoğu zaman tanrı vergisi ve doğuştan gelen bu saçlarının kıymetini bilmezler.  Düz saçlara sahip kadınların çoğu saçları hacimli görünsün diye saçlarına perma, su dalgası gibi kimyasal metotlarla veya maşa kullanarak dalgalar yaptırırlar. Saçtaki saç teli sayısı az bile olsa saçlar dalgalı ise her zaman olduğundan olduğundan hacimli görünür.

Dalgalı saçların bakımı

Dalgalı saçların bakımı belirli periyotlarla kuaföre gidilerek yaptırılabilir.  Saç yapınıza uygun saç bakım maskeleri, saç yağları, ihtiyaç var ise saç uçlarının kesilmesi, saç modelinin düzeltilmesi gibi bakım teknikleri ile kuaförünüz size ihtiyaç duyduğunuz bakımı sağlayacaktır. Saçlarınızın yıpranıp yıpranmadığını ya da saçınızın neye ihtiyacı olduğunu da öğrenmiş olursunuz. Bakım için kuaföre gitmek belirli bir maliyet yapacaktır doğal olarak. Ayrıca kuaförünüzün önerdiği saç bakım ürünlerini de almak isteyeceksiniz.

Bu maliyetlerden kaçınmak istiyorsanız evde saçınızın bakımını kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için çok para da harcamanız gerekmiyor. Evde sürekli elinizin altında olan malzemeler ile saç bakımınızı yapmanız mümkün. Yeter ki neyi kullanmanız gerektiğini bilin.

Dalgalı saçın yıpranmasını önlemek için yapılması gerekenler

Dalgalı saçlar düz saçlara göre biraz daha fazla özen ister.  Saçlardaki dalgaların düzenli ve doğal görünmesini sağlamak için iyi bir bakım gereklidir. Günlük yaşamınızda da saçlarınıza biraz daha özen gösterirseniz yıpranmayı minimum boyuta indirebilir ve muhteşem görünen dalgalı saçlarınızın sağlığını koruyabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gerekenler ise şunlar;

  • Dalgalı saçlardaki bukleleri korumak için uygun bukle şampuanları kullanılmalı.
  • Dalgalı saç yapısına uygun saç kremi tercih edilmeli.
  • Dalgalı saçları sık sık taramaktan kaçının. Sık taramak bukleleri açar ve saçlar kabarır. Dalgalı saçlar konusunda en çok yakınılan konudur bu. Bu nedenle saçları banyodayken ya da ıslakken taramalısınız.
  • Fırça yerine kalın telli taraklarla saçlar taranmalıdır. Haftada bir kez saçlar gerçek kıl fırça ile fırçalanmalıdır. Kıl fırça saç derisine iyi bir masaj yapar ve saç derisindeki yağın eşit miktarda dağılımını sağlar.
  • Yine kabarıklığı önlemek için kurumaya yakın saçlara bukle belirginleştirici saç köpüğü uygulanmalı ve şekil verilmelidir.
  • Maşa yerine saçın doğal dalgası tercih edilmelidir. İlle de maşa kullanılacaksa çok yüksek ısıdan kaçınılmalıdır.
  • Dalgalı saçları sigara, hava kirliliği gibi dış etkenlerden koruyabilmek ve bukleleri belirgin ve canlı kılabilmek için uygun bir saç bakım yağı kullanılmalıdır. Bu kozmetik bir üründe olabilir, evde bulunan badem yağı, argan yağı Hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlardan biri de olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin