Dar Ayakkabı Nasıl Genişler? Dar Ayakkabı Genişletme

0
176
Dar Ayakkabı Nasıl Genişler

Dar ayakkabı nasıl genişler? Mükemmel bir ayakkabı bulmanın heyecanı ile kendinizden geçip, ayakkabının fazlasıyla dar ve içinde yürümesi imkânsız olduğunu anladığınızda hayal kırıklığına uğradınız mı hiç? Hepimiz kendimizi böyle bir durumda bulmuşuzdur. İşte dar ayakkabıları genişletmenin püf noktaları..

Dar Ayakkabı Nasıl Genişler, Dar Ayakkabıyı Genişletme Yolları Nelerdir?

Bazen en basit yöntemler, en iyi olanlardır. Hiç kimse, ayağına tam yerleşmeyen ayakkabılarla dışarıya çıkma riskine girmek istemez. Yeni bir ayakkabıyı öncelikle ev içerisinde giymek, yapıldıkları derinin ya da kumaşın rahatlamasını, dolayısıyla dışarıya çıktığınızda ayaklarınızı daha konforlu hissetmenizi sağlar.

Sprey Kullanarak Dar Ayakkabı Genişletme

Deriyi gevşetmek ve daha yumuşak bir hale getirmek için tasarlanmış özel bir sprey var. Uygulamayı yaptıktan sonra, ayakkabınızın içerisine bir ayakkabı kalıbı yerleştirin ve mekanik çubuğu çevirin. Bu yöntem, ayakkabınıza hasar vermeden, uzunluğunu ve genişliğini yavaşça arttırmanıza yardımcı olacak.

Çoraplarla Dar Ayakkabı Genişletmek

Kulağınıza basit geliyor olabilir; fakat gerçekten işe yaradığını söyleyebiliriz. Çok dar bir topuklu ayakkabının içerisinde hareket etmeye uğraşıyorsanız, ayakkabınızı şekle sokabilmek için ihtiyacınız olan tek şey, bir çift çorap olabilir. Kendinize kalın bir çorap seçin ve bir müddet bu şekilde yürüyün.

Ayakkabıları Dondurarak Genişletmek

Ayakkabılarınızı ağzı sıkıca kapalı, su dolu torbalarla doldurun ama sıkıca kapandıklarından emin olun. Çünkü ayakkabılardaki su hasarını onarmak çok zordur. Daha sonra, su dolu torbalar tamamen donana kadar buzlukta saklayın. Kısa bir müddet çözülmeleri için bekleyin ve sonra da buz torbalarını alın. Ayakkabınızın yapıldığı malzemenin, ilk haline göre biraz daha esnemiş olması gerek.

Ayakkabıları Isıtarak Genişletmek

Bu yöntem daha kullanışlı, ayrıca buz torbalarının donmaları için bir gece beklemek gerekmiyor. Öncelikle, bir çift kalın çorapla beraber ayakkabılarınızı giyin. Bir yandan saç kurutma makinesiyle ayakkabıları iki dakika boyunca ısıtırken, diğer yandan dar bölgeleri gevşetmek için parmaklarınızı ve ayaklarınızı esnetin, kasın. Deri soğuyana kadar ayakkabınızı ve çorapları çıkarmayın. Ayakkabılarınızı, çorap olmadan test edin ve şayet gerekliyse, uygulamayı bir kez daha yapın. Bu yöntemle, daha rahat ve daha uyumlu ayakkabılar elde edebilirsiniz.

Son çare olarak; ayakkabılarınızı onarma niyeti ile almamış olsanız da, bazen profesyonel yardım almak tek çare olabilir. Ayakkabı tamircisi, ayakkabılarınızın ölçüsünü bir esnetme makinesi ile kolayca değiştirebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin