Dermatologların Cilt Bakımı Tavsiyeleri

0
209
Cilt Bakımı Tavsiyeleri

Cilt bakımı tavsiyeleri, Sağlıklı bir cilde sahip olmak için düzenli olarak uygulamanız gereken ve dermatologlar tarafından tavsiye edilen kolay ve pratik cilt bakımı önerileri.

Dermatologların Cilt Bakımı Önerileri

1. Her boş vaktinizde cilt bakımı yapın

Francesca Fusco: “Arabamda ufak bir çantada güzellik bakım ürünleri olur. Trafik sıkışık olduğunda, göz maskesi, serum, diş beyazlatma çubukları ve kaş jeli gibi şeyler uyguluyorum.”

2. Kırışıklıklarla mücadele etmek için yüz masajı

Jessica Wu: Ben de dâhil herkes gece yüzünü somurtur ve buruşturur. Bu durum yüzde çizgilere ve göz kenarında kırışıklıklara neden olur. Yüzümü dinlendirmek adına yatmadan önce pamukla akupunktur yapıyorum (birkaç dakika). Her bir akupunktur için 10 saniye tutarak, şakaklara, burun çevresine ve kaşların altına basınç uygulayın.

3. Cildinizi nemlendirin

Dendy Engelman: Bilinenin aksine her gün tüketilen su, cildin düzgün nemlenmesine katkı sağlamaz. Dışarıdan takviye olarak krem, serum ve nemlendirici buhar kullanmak çok önemlidir.

4. Cildin kurumasına neden olan sıcak duştan uzak durun

Elizabeth Tanzi: Yüzümü kesinlikle sıcak suyla yıkamam. Bunun anlamı, cilde fazlasıyla sert davranmak demek. Yalnızca ılık su kullanırım.

5. Güney kremini doğru kullanın

Doris Day: Yüz bölgesinden önce ellerinize, göğsünüze ve daha sonra boynunuza güneş kremi sürün. Bu bölümlerin iyileşmesi daha güçtür. Genellikle bu bölgeleri unuturuz.

Cilt Bakımı Tavsiyeleri

6. Hidrokortizon ile şişlikleri önleyebilirsiniz

Yelena Yeretsky: Güzel bir geceden önce, ölü deriyi yok edin. Nemlendirici ve göz kremi yerine hidrokortizon kullanın. Hidrokortizon; şişkinliği, kızarıklığı ve göz torbalarını engelleyen bir iltihap sökücüdür. Her şeyde olduğu gibi, aşırı kullanmaktan kaçının, çünkü hidrokortizonun da yan etkileri vardır.

7. Kolay erişeceğiniz bir yerde peeling ürünü bulundurun

Ava Shamban: Buluşacağınız bir kişi var ya da patronunuzla bir şeyler içeceksiniz. Bu tür durumları düşünerek her zaman yanınızda bir peeling ürünü bulunsun. Mesela; salisilik ya da glikolik asit içeren ıslak mendil, ruj ve hafif bir nemlendirici.

8. Gözlerinizi kesinlikle ovuşturmayın

Jeanine Downie: Tencere fırçalar gibi gözlerinizi ovuşturursanız, simsiyah gözler ortaya çıkacaktır. Makyajınızı temizlerken, özellikle rimeli nazikçe temizleyin.

9. Cilt bakımının habercisi dudaklar

Ellen Marmur: Cildinizin gerçekten nemlenmeye ihtiyaç duyduğunu, dudaklar haber verir. Öncelikle dudaklarınız kurur. Bu sayede cildin nem oranının azaldığını ve nemlendirme zamanı geldiğini anlayabilirsiniz.

10. Güneş kremi olmadan uçağa binmeyin

Amy Wechsler: Güneşten gelen ultraviyole ışınlar, uçağın camlarından içeriye sızar. Bundan dolayı gündüz yolculuğu yapacaksanız, mutlaka güneş kremi kullanın. Aynı zamanda koridor tarafına oturmayı tercih edin.

11.  Yediklerinize dikkat edin

Whitney Bowe: Beslenme biçimi cilt bakımı için çok önemlidir. Beyaz ekmek, pirinç gibi saf karbonhidrattan ve nişastalı sebzelerden uzak durun. Daha ziyade size gençlik parıltısı verecek olan avokado ve somon balığı gibi besinleri tercih edin. Bu besinler yağ asidi ve omega 3 bakımından zengindir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin