Dolgun Dudaklar İçin Basit Ama Etkili Yöntemler

0
731
Dolgun Dudaklara Sahip Olmak

Bayanların yüzünde ilk dikkat çeken bölge; önce gözler ardından ise dudaklardır. Dudaklar, estetik görüntüyü tamamlamalı, simetrik ve dolgun olmalıdırlar. Yaş ilerledikçe, dudaklar şekil olarak yapısal birtakım değişikliklere uğrarlar. Bu değişiklik genellikle incelme ve dudağın dolgunluğunu kaybetmesiyle kendini gösterir.

Dolgun Dudaklara Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Dudak dolguları ve dudaklara silikon koyarak kalınlaştırma gibi estetik ameliyatlar ile dudakların daha dolgun ve ilgi çekici görünmesi sağlanabilir. Bunların dışında, evde bazı uygulamalarla veya ufak makyaj hileleri ile de dudaklar dolgunlaştırılabilir. Sizlere, dudaklarınızı kalın ve dolgun gösterebilmek için evde yapabileceğiniz basit uygulamalardan bahsetmek istiyoruz. İşte, dolgun dudaklara sahip olmak için etkili yöntemler;

Dudakları fırçalayarak dolgunlaştırmak: Sabahları dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanız ile dudaklarınızı da 3 dakika kadar fırçalayın. Fırçalama işlemi ile dudaklarınızdaki kan dolaşımını arttırarak daha kırmızı daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Kahve ile dudakları dolgunlaştırmak: Diş fırçanızın üzerine bir miktar Türk kahvesi alıp, dudaklarınızı fırçalayın. Yaklaşık 3 – 5 dakika yaptığınız fırçalama işlemi ile dudaklarınızdaki ölü deriyi temizlemiş olacaksınız. Ayrıca yine dudak dokusundaki kan dolaşımı hızlanacağından dudaklarınız dolgun bir görüntüye sahip olacaktır.

Acı biber yağı ile dudak dolgunlaştırmak: Günlük olarak kullandığınız dudak balsamınıza 3 – 5 damla acı biber yağı katarak dudaklarınızın dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Ya da kendiniz bir dudak balsamı hazırlayabilirsiniz. 1 tatlı  kaşığı Hindistan cevizi yağı, 5 damla badem yağı, 5 damla kakao yağı ve 3 – 5 damla acı biber yağını küçük bir cam tüp içinde karıştırıp, hazırladığınız bu balsamı dudaklarınıza her gün sürebilirsiniz. Her gün bu balsamı sürdüğünüzde çok daha doğal ve dolgun dudaklarınız olur.Dudak Dolgunlaştırıcı Jel

Aloe vera jel ile dudak dolgunlaştırmak: Dudaklarınıza sabah akşam aloe vera jeli ile masaj yaparak uygulayın. Bu uygulama dudaklarınızı nemlendirir. Dudaklarda meydana gelen hasarı ve skar dokularının düzelmesini sağlar. Dudak dokusunun onarılmasına yardımcı olarak dudakta meydana gelen çizgilerin açılmasını sağlar. Sonuç olarak da, dudaklarınızı dolgunlaştırır.

Bal ile dudak dolgunlaştırmak: Bal da dudakları nemlendirir ve dolgunlaştırır. Balı dudaklarınıza sürüp 15 dakika beklettikten sonra yıkayarak uygulayabilirsiniz. İşte size capcanlı görünen dolgun dudaklar.

Viks kullanarak dudak dolgunlaştırmak: Viks ile dudak dolgunlaştırmak oldukça etkili bir sonuç verir. Kullanmadığınız eski bir diş fırçasına az miktarda viks sürün ve dudaklarınızı 10 dakika yavaş hareketlerle fırçalayın. Bu masajdan sonra dudaklarınızı iyice yıkayıp temizleyin. Bu masajı haftada bir yapabilirsiniz. İstikrarlı bir şekilde yaptığınızda dudaklarınızın dolgunlaştığını ve bu görüntüyü koruduğunu göreceksiniz.

Biberiye yağı ile dudak dolgunlaştırmak: Biberiye yağı ile yine bir dudak balsamı hazırlayabilirsiniz. Küçük ve temiz bir kutu içine balsam hazırlamaya yetecek kadar vazelin koyun. İçerisine 7 – 8 damla kadar biberiye yağı ekleyin. Bir kürdan yardımıyla iyice karışmasını sağlayın. Bu balsamı sabahları evden çıkmadan önce rujunuzun altına sürün. Dudaklarınız saniyeler içinde dolgunlaşacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin