Dolgun Kirpikler İçin Yapmanız Gerekenler

0
213
dolgun kirpik

Her kadının hayali, büyülü bakışlara sahip olmaktır. Bunun yolu da elbette gür ve uzun kirpiklerden geçer. Eğer siz de daha etkili bakışlara sahip olmak ve kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun görünmesini istiyorsanız, yapmanız gereken kolay birkaç işlem var. İşte dolgun kirpikler için uygulayabileceğiniz basit ama etkili yöntemler:

1.Makyajınızı Temizlemeden Yatmayın

En önemli şart makyajı temizleyip güzel bir uyku çekmek. Böylece gözünüzde ve kirpiğinizde kalan kalem, eyeliner, rimel gibi fazlalıkları kirpiklerinizde haddinden fazla bulundurmamış olursunuz. Ayrıca bu ürünler kirpiklerinize uygulanmış bir halde uyuduğunuzda, kirpiklerinizin dökülmeye başladığını göreceksiniz. Üstelik bu ürünler kirpiklerinizi zayıflatır ve çok daha seyrek görünmesine sebebiyet verebilir. Bu sebeple asla ama asla makyaj temizlemeden uykuya dalmıyoruz.

2.Vazelin Uygulayın

Vazelin, Jennifer Aniston’ın da güzellik sırlarından biri. Kendisi gece kirpiklerine vazelin sürmeden uyumuyor. Vazelin hem kirpik diplerinizin nemlenmesine hem de kirpiklerinizin daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Bu nedenle siz de gece yatmadan önce kirpik ve kaşlarınıza vazelin ile masaj yapabilirsiniz. Gün içinde de sürebilirsiniz ancak vazelin çok daha çabuk etkisini yitirecektir.

3.Fındık Yağı Sürün

Dilerseniz hazır fındık yağı kullanın. Dilerseniz de kendiniz fındığı tavada birkaç dakika kavurduktan sonra sıkarak yağını çıkarın. Fark etmez. Uyguladığınız fındık yağının etkisini ilk günden itibaren farkedeceksiniz. Düzenli kullandığınızda kirpiklerin gürleştiğini ve uzamaya başladığını gözlerinizle göreceksiniz.

4.Hint ve Badem Yağı Sürün

Dolgun kirpikler için hint ve badem yağı karışımını kulak çöpü ile veya pamuk ile her gün kirpiklerinize uygulayın. Hem kirpiklerinizi güçlendirecek hem de seyrek kirpiklerin gürleşmesine yardımcı olacaktır. Gece yatmadan önce uyguladığınız zaman etkisini daha da arttırmış olursunuz.

5.Kalem Yerine Karanfil

 

Bildiğimiz karanfilin tomurcuk kısmını yakıp külü kaş ve kirpiklerinize sürdüğünüzde hem kalem gibi renk verdiğini göreceksiniz. Hem de bir süre sonra kirpiklerinizin uzadığına şahit olacaksınız.

6.Zeytinyağı Uygulayın

Yine, gece yatmadan evvel kirpik ve kaşlarınıza zeytinyağını pamuk yardımı ile sürerseniz, zaman içinde kirpiklerinizin beslendiğini ve güçlendiğini hissedeceksiniz. Böylelikle kirpiklerinizin dökülmesinin önüne geçebilirsiniz.

7.Biotin İçeren Besinler Tüketin

Biotin kirpiklerinizin güçlenmesine yardımcı olur. Eğer biotin içeren gıdalar tüketirseniz, kirpiklerinizi de sağlıklı ve dolgun bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Karnabahar, muz, havuç ve mantarda biotin bulunur.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin