Dudak Uçuğunu Ne Geçirir

0
116
dudakucugu

Dudak Uçuğunu Ne Geçirir

Dudak Uçuğunu Ne GeçirirHem canımızı yakan, hem de yüz güzelliğimize gölge düşüren uçuklardan kurtulmak kolay olmuyor. Fakat bu sorunla da mücadele etmenin yolları var. Sizlere uçuğu iyileştiren bir kaç tavsiyemiz var. Dudak Uçuğunu Ne Geçirir konumuzda bakalım neler iyi geliyormuş. Dudağınıza uçuk çıktıysa, bunları yapabilirsiniz.

Mısır nişastası
1 kaşık mısır nişastası ile 1 kaşık suyu karıştırarak macun haline getirin ve yatmadan önce uçuğa sürün. Uyandığınız zaman güzelce yıkayın.
Buz
Uçuk ağrı ile birlikte dudakta sızlamaya da neden olabilir. Buz tutmak uçuğun üzerindeki derinin hem nemlenmesini, hem de sızlamanın geçmesini sağlar.

Süt
Süt de uçuklara oldukça iyi gelir. Pamuğu soğuk sütte ıslatın ve uçuğun üzerinde 2-3 dakika bekletin.

Aloe vera
1 çay kaşığı aloe vera gelini doğrudan uçuğun üzerine sürebilirsiniz.

Ekinezya
Ekinezya bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca uçuk çıkmasının önler.

Diş fırçanızı sık sık değiştirmelisiniz
Diş fırçası uçuk virüslerinin aktarılması için ideal bir ortam oluşturur. Uçuk çıktıktan sonra yeni bir diş fırçası almalısınız. Uçuk geçtikten sonra tekrar fırçanızı değiştirin.

Nane yağı
Uçuğu su ile temizleyin. Ardından pamuğu önce suya, daha sonra da nane yağına batırıp Uçuğa üzerine sürün. Günde 2 kez yeterli olacaktır.

Vanilya
Vanilya uçuğa neden olan virüsün çoğalmasına engel olur. Pamuklu çubuğun ucuna sürdüğünüz vanilyayı doğrudan uçuğun üzerine koyun ve 1-2 dakika bekleyin. Günde 4 kez tekrarlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin