En Popüler Makyaj Çeşitleri

0
1557
En Çok Tercih Edilen Makyaj Çeşitleri

En popüler makyaj çeşitleri, Kozmetik sektörünün gösterdiği gelişmeye bağlı olarak, yaratılan çeşitlilik ile makyaj malzemelerinin ve makyaj türlerinin sayısı artmaya başlamıştır. Moda ve trendler ile doğru orantılı olarak ilerleyen makyaj sanatı; kadınların kendi çabalarıyla yapabilecekleri işlemler olduğu gibi, uzman kişiler tarafından da ustalıkla uygulanabilmektedir. Makyaj işlemleri kadının doğasında bulunan çekicilik ve güzellik kavramlarının yüceltilerek sunulmasına fayda sağlamaktadır.

En Popüler Makyaj Çeşitleri, Günlük ve Özel Makyaj Türleri

Bayanların yüzlerinde bulunan sivilce, leke, ben gibi kusur olarak görülebilecek noktaları gizlemek için makyaj yöntemleri sıklıkla kullanılmaktadır. Makyajın tek tip bir işlem olması düşünülemez. Makyaj, içinde farklı modelleri ve özgün fikirleri taşımaktadır.

Sevilen Makyaj Çeşitleri ve Modelleri

Porselen Makyaj: Porselen makyaj tekniği ile cildin bütünüyle baştan oluşturulması gibi bir amaç bulunmaktadır. Cildin porselen kıvamında makyajlanarak, ciltte uzun süreler kalması hedeflenir. Bu makyaj türünde fondotenler ve bu modele uygun kremler ön plana çıkmaktadır. Porselen makyaj daha çok özel günlerde ve özel partilerde kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Genç Makyajı: Genç makyajı, ergenlik dönemini atlatmış olan kadınların makyaja giriş dönemlerini ifade
etmektedir. Makyaj yapmaya duyulan ilginin başlamasıyla beraber, yapılacak makyajın içeriği belirtilir. Genç bir yüzün doğallığını fazla bozmadan kullanılacak olan fondotenler ince tabakalar oluşturulacak şekilde yüze sürülmektedir. Koyu allıklar yerine hafif allıklar kullanılmaktadır. Makyaja giriş için ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günlük Makyaj: Günlük makyaj adından da anlaşılabileceği gibi günlük yaşamınızda standart olarak kullanabileceğiniz bir makyaj türüdür. Haftanın en az beş günü zamanınızı ayırdığınız iş hayatınızda, çalışmıyorsanız arkadaşlarınızla olan ev ve alışveriş buluşmalarında bu makyaj modeli uygulanabilmektedir. Makyaja başlamadan önce yapılacak cilt temizliğinden sonra, canlı bir görünüm kazanabilmek için fondoten, pudra ve parlatıcı bir ruj kullanılır. İsteğe bağlı olarak maskara kullanımı da önerilebilir.

Gece Makyajı: Düğün, nişan ve kına gibi özel etkinliklerde uygulayabileceğiniz gece makyajı, yüzünüzdeki hatlara vurgu yaparak belirginlik kazanması amacını taşımaktadır. Rimel, ruj ve allık kullanımlarında koyu tonların yakalanmasına özen gösterilir. Diğer makyaj çeşitlerinden farklı olarak özel organizasyonlar için uygulanması önerilmektedir.

Özel Makyajlar

Show Makyajı: Show makyajında duyguların ve düşüncelerin karşı tarafa baskın bir şekilde aktarılması amaçlanmaktadır. Bu nedene bağlı olarak, makyaj içinde kullanılmakta olan renkler canlı tutulur. Canlı ve net bir görünüm elde edebilmek adına farklı türdeki fondotenler, rujlar, rimeller kullanılabilmektedir. Etkileyicilik, bu makyajın sağlamasını gerektirdiği en önemli özelliktir. Show makyajının hazırlanmasında harcanan emek yoğundur ve uzun süreler alabilmektedir.

Dizi Makyajı: Sinema ve dizi oyuncularına uygulanan dizi makyajı neredeyse kusursuz bir görünüm sağlamaktadır. Makyözlerin uzmanlıklarını konuşturarak hazırladıkları özel makyajlar, oyuncunun yüzünde yer alan kusurları kapatmakla kalmayarak oyuncuya güzel ve canlı bir görünüm kazandırmaktadır. Işık kullanımının etkisiyle televizyonlarda gördüğümüz oyuncuların makyajları daha çarpıcı bir hale gelmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin