Erkekler Kadınların Hangi Huylarını Sevmiyor?

0
239
Erkeklerin Kadınlarda Sevmediği Huylar

Erkekler kadınların hangi huylarını sevmiyor? İlişkilerimizin huzur ve mutluluk bulabilmesi için büyük özen gösteririz. Orta noktayı bulabilmek adına ortaya çıkan tartışmalarda yapıcı taraf olmaya çabalarız. Bunu ne kadar yapabildiğimiz, erkeğin ne kadar çözüme açık bir yapıda olduğu ile doğru orantılıdır. Her şeyi doğru yaptığımıza olan inancımız, erkeğin kendi doğrularıyla örtüşmeyebilir.

Erkeklerin Kadınlarda Sevmediği Özellikler

Erkekleri anlayabilmek için öncelikle onları yaşayabilmek gerekmektedir. Gücü elinde bulundurmaya çalışarak baskın taraf olmayı arzulayan erkekler, dominant yapıdaki kadınlarla anlaşamayabilirler. Aynı şey romantizm için de geçerlidir. İki tarafın doğruları ortak bir paydada buluşmadığı sürece ilişki verimsiz olacaktır. Erkeğin eleştirilmeye müsait birçok özelliği bulunabilir. Fakat erkeklerin gözünden kadınların da eleştirilebilecek tarafları görülebilmektedir. Kadınların haklı olduğu konular olsa dahi, erkekler bu konulara objektif yaklaşamayabilirler.

Erkekler Kadınların Hangi Huylarını Sevmiyor? Hangi Konularda Görüş Ayrılıkları Yaşanıyor?

  • Kadınların hazırlanmak için geçirdikleri sürenin uzun olması erkeklerin sevmediği bir durumdur. Oysaki kadınlar bu süreleri geçirirken büyük emek harcamaktadır. Doğru kıyafetler, bu kıyafetlere uygun bir makyaj, yine uyumu sağlayacak olan bir saç modeli ve aksesuarlar… Bunların hepsi birbiriyle bağlantılıdır ve kısa bir zaman aralığında yapılabilecek şeyler değildir. Ancak erkekler bu duruma farklı açılardan yaklaşabilmektedir.
  • Makyaj aslında bir güzelleştirme sanatı değil, var olan güzelliği betimleme sanatıdır. Erkekler ise makyajın gereksiz olduğunu, doğal güzelliğin daha önemli olduğunu düşünebilir. Bu konuda çiftler arasında anlaşmazlıklar çıkması sıkça rastlanan bir durumdur.
  • Kadınlar giyim ve kuşamlarına çok ayrı bir özen gösterirler. Erkeklerden farklı olarak, kadınlar için iyi giyinmek bir yaşam felsefesidir. Moda ve trendlere uygun bir şekilde tercih edilen kombinler, oluşturulan farklı ve özgün tarzlar erkeklerin pek sevemediği konular arasında yer almaktadır.

Yaşanan Görüş Ayrılıkları

  • Alışveriş konusu şüphesiz erkeklerin şikayetlerine bakıldığında ilk sırada yer almaktadır. Kadınlar doğası
    gereği her şeyin ayrıntısına inmek ister. İhtiyaç olan ürünü alırken; ürünün markası, ürünün özellikleri ve ürünün fiyatları detaylıca incelenir. Çünkü en doğru alışveriş nasıl yapılır, kadınlar bunu iyi bilmektedir. Erkeklerde ise ‘alalım ve gidelim’ havası hakim olduğu için, alışverişlerde görüş ayrılıkları yaşanabilmektedir.
  • Kadınların arkadaşlarıyla zaman geçirmesi erkeğin hoşuna gitmeyebilir. İlgi görmek isteyen bir erkek bu duruma karşı çıkarak tartışma başlatabilir. Ancak bu durumu şu açıdan bakılmalıdır: Kadınlar da erkeklerin arkadaşlarıyla zaman geçirmesini doğru bulmazlar. Bu noktada sevgi ve ilgi görme ihtiyaçlarından doğan tartışmalar yaşanabilir. Diğer sorunlara göre oldukça masum bir kaynağa sahiptir.
  • Kıskançlık nasıl kadının doğasında baskın bir yapıda bulunuyorsa, erkek için de durum farklı değildir. Eski sevgililerden açılabilecek sohbetler erkeğin hoşuna gitmez, hatta onu bir hayli sinirlendirebilir. Ancak ilişkilerde bu konular açıkça konuşulabilmelidir. Konuşmaya ve içini dökmeye olan ihtiyaç göz önüne alınarak hareket edilmelidir. Kadın ve erkek ilişkileri her şeyin temelinde sağlam bir arkadaşlığa dayanmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin