Estetikten Sonra Burun Düşmesi Olur mu?

0
213
Estetikten Sonra Burun Düşmesi

Estetikten Sonra Burun Düşmesi, Burun ameliyatları sona erdiği zaman sargılar açılınca görülen sonuç, nihai sonuçtan biraz daha farklı oluyor. Burun ödeminin henüz inmemiş olması, kemik yapısının net bir şekilde anlaşılamamasına neden olur. Zamanla ödemler çözülecek ve burun da küçülecek. Ayrıca detaylar açık şekilde gözler önüne serilecektir. Başarısız olan ameliyatlarda ise şişliklerin yok olması problemli bölgelerin ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Estetik ameliyatların öncesinde, doktorlarla yapılan konuşmalarda adayların tamamına yakını “estetikten sonra burun düşmesi olur mu?” sorusunu gündeme getirmektedir. Yaygın bir kanı olan burun düşmesi, kalkık görüntünün zaman içerisinde etkisini kaybetmesi şeklinde algılanabilir.

Estetikten Sonra Burun Düşmesi Olur mu, Burun Estetiği Nasıl Olmalı?

Rinoplasti ameliyatlarında kullanılan teknikler, burnun uzun bir süre aldığı formu korumasına imkan tanımaktadır. Şekil bozuklukları ise, burun estetiği yaptırma talepleri içerisinde önemli bir yer tutar. Burun estetiği denildiği zaman, sorunun değişik bölgelerde bazı işlemlerin yapılması ile tamamlanacağının bilinmesi gerekir. Kemik yapıdan ve kıkırdaktan oluşan burnun ortası, uç kısmın düşük görünmesine sebep olmaktadır. Burun düşüklüğü sorunu ise, hem bayan hem de erkeklerde farklılıklar gösterir. Dudaklar ve burun ucu arasındaki açı, kadınlarda en fazla 110 derece olurken, erkeklerde yaklaşık 100 derece civarındadır. Bu açının altında olan ölçüler, düşük burun olarak değerlendirilir. Bu açının yetersiz olması halinde, karşıdan baktığınız zaman burun delikleri görünmektedir. Bu durum, estetik açıdan bakılınca istenmeyen bir görüntüdür.

Ucu Geniş Burunlar İçin Durum Nasıldır?

Ucu geniş burunlar, tombul bir görünüm sergilerler. Burun ucunun öne doğru ve  dar bir şekilde büyük olması ise
halk arasında pinokyo burun olarak değerlendirilir. Burun ucundan burun köküne kadar giden mesafe, burnun kısa ya da uzun olmasının anlaşılmasını sağlar. Ön taraftan baktığınız zaman, sağa ya da sola doğru kıvrık olan burunlar ise eğri burun sınıfına girer. Estetik operasyonlarla tespit edilen sorunların çözülmesi için yapılan uygulamalar devreye girer.

Burun ucu düşüklüğü, bilhassa ülkemizde sık görülen bir problemdir. Üst dudağa doğru sarkan burun, gülme sırasında daha belirgin bir hale gelir. Burun düşüklüğü, kişinin yaşını daha fazla göstermektedir. Yaşla beraber ilerleyen burun düşüklüğü ise, ameliyat yoluyla istenen şekle dönüştürülebilir. Bu ameliyatı yaptıracak kişilerde “dudak şekli değişir mi değişmez mi” sorusu ise merak konusudur. Burun estetikleri sonrasında dudak şeklinde herhangi bir değişiklik olmamaktadır.

Burun Düşmesi Sorunu Nasıl Önlenir?

Düzgün ve doğru bir şekilde yapılan ameliyatlar sonunda burun düşmesi sorunu kesinlikle olmaz. Burun estetiği ameliyatından uzun bir süre sonra yaşanacak sorunlar ise, derinin yaşlanması ile yaşanan fizyolojik durumun belirtisidir.  Burun ucu düşüklüğü, ameliyat sırasında modern tekniklerin başarılı bir şekilde uygulanması ile sorunsuz şekilde sonuçlanabilir. Her hasta burun ucu ameliyatı yaptırmak için uygun değildir. Doktor ile yapılacak konuşmaların, detaylı analizler ile desteklenmesi gerekir. Burun ucu estetiği tip plasti olarak adlandırılmaktadır. Sonradan oluşabilecek burun ucu düşüklüğü, bir travmanın sonucunda da hızlanarak gözle görülür bir hale gelebilir. Hatalı estetikler yapılırken kıkırdak çatının doğru şekilde korunamaması, zaman içerisinde burun düşmesi sorununun yaşanmasına neden olabilir.

Burun ucu estetik ameliyatı yaptırmadan önce plastik cerrah seçimine özen gösterilmesi gerekir. Planlama sırasında daha önceden yaşanmış kaza ve operasyonların bilgi olarak detaylı bir şekilde paylaşılması lazımdır. Kişinin yaşadığı solunum rahatsızlıkları, estetik ameliyatlar için engel teşkil etmiyor. Aynı ameliyat ile birden fazla problemi çözüme kavuşturmak mümkündür. Estetik burun ameliyatının öncesinde, hastanın görmek istediği sonucun detaylı bir şekilde incelenmesi ve cerrah ile karşılıklı olarak planlı bir analiz yapılması önerilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin