Evde Yapabileceğiniz 10 Kendin Yap Projesi

0
120
Evde Yapabileceğiniz 10 Kendin Yap Projesi

Evde Yapabileceğiniz 10 Kendin Yap Projesi

Evde Yapabileceğiniz 10 Kendin Yap Projesi          Evinizde kullanmadığınız yüzlerce eşya bulunuyor ve bunları bir köşede biriktiriyorsunuz. Bu durumda bu eşyaları değerlendirip yeni şeyler üretmek işinize yarayacaktır. Sizlere hazırladığımız evde yapabileceğiniz 10 kendin yap projesi :

1- Eski rujlardan yeni ruj

Kozmetik kutunuzda dibi gelmiş veya uzun zamandır kullanmadığınız rujlarınız varsa bu pratik yöntem ile yeni bir renk keşfedip yeni bir ruj üretebilirsiniz. Eski rujlarınızı kabından küçük bir metal yarımıyla küçük bir ısıtma kabına boşaltın. Ardından ocakta metal kabı ısıtın tamamen sıvı hal alan rujları karıştırarak bir kaba dökün bir süre donmaya bırakın. İşte yeni rujunuz hazır.

2-) Midye kabuklu mum

Bilindiği gibi mum kolay yapılan bir ürün. Önce malzemelerini temin edinin sonra dökmek istediğiniz kap olarak deniz kabuklarının oyuntulu kısımlarını kullanın. Eviniz için ilginç ve güzel bir dekor olacaktır.

3-) Yüzü eskiyen ayakkabılardan yenisi

Yüzü eskiyen bez ayakkabınız var ve o ayakkabıyı çok seviyorsanız keçeli renkli kalemlerle ayakkabının üzerine güzel desenler yapabilirsiniz. Böylece ayakkabı farklı görünecek ve eski görünümü kaybolmuş olacak.

4-) Şişelerden saksı

5 lt’lik bir su şişesi bidonunu yarısına kadar kesin. Ardından etrafını duvar kağıt çeşitlerinden birini kullanarak kapatın, içine toprak ve çiçeğinizi ekerek yeni saksınızı kullanabilirsiniz.

5-) Balondan avize

Balonu şişirebildiğiniz kadar şişirin daha sonra tutkalla etrafını kaplayın. Sicim ipiyle balonu tepesinden uç noktasına kadar kaplayın ve 2 gün kurumaya bırakın. Kuruyan balonu patlatarak sicim ipinden ayırın. İşte avizeniz hazır.

6-) Kaşıklıktan düzenleyici

Çatal kaşıklarınızı düzenlemek için kullandığınız kaşıklığı kozmetik ürünlerinizi koymak için de kullanabilirsiniz.

7-) Tuvalet kağıdı rulosundan kalemlik

Bitmiş peçete rulosunun boş kalan alt kısmına yuvarlak karton kesin ve yapıştırın. Ardından polar gibi şeylerle ruloyu kaplayın. İster kalemlik ister fırçalarınızı koyabileceğiniz bir kap olarak kullanabilirsiniz.

8 -) Eski tshortten çanta

Kullanmadığınız tshortlerinizin kumaşını değerlendirerek çanta dikebilirsiniz.

9-) Köpük panodan takılık

1-2 TL’ye alabileceğiniz köpük panolara mantar pano iğnelerini takın ve takılarınız için pratik bir askılık yapın.

10-) Eskiyen sehpa

Eskiyen sehpa yüzlerini otantik bir hale getirerek kullanabilirsiniz. Desenli peçeteler alın, peçeteleri parçalara bölün ve sehpayı tutkallayarak üzerine yapıştırın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin