Evlilik Aşkı Öldürür mü, İdeal İlişkide Aşk Nasıl Olmalı?

0
121
Evlilik Aşkı Öldürür mü

Evlilik aşkı öldürür mü? Aşk, bir insana duyulan sevgi ve bağlılık duygusudur. İki kişinin birbirine karşı duydukları ruhsal ve bedensel ilgi, sevgi ve bağlamdır. Aşk, dünyada insanın başına gelebilecek en güzel duygudur ve kime karşı olacağına kendimiz karar veremeyiz. Yaşadığımız duygunun önüne geçebilecek hiçbir unsur yoktur. Aşk, içerisinde her türlü hissi barındıran ve kalpleri yumuşatan, yaşadığımız her saniyeyi değerli kılan bir duygudur. Yeri geldiğinde öfkelenmeyi, yeri geldiğinde heyecanlanmayı ve tutkuyu, yaşamayı bize öğreten bir kutsallıktır. Aşk insan hayatında yaratıldığı andan itibaren aşılanmıştır.

Aşkı heyecanlı bir hale getirmeye çalışan çiftler, birlikteliği ve tutkuyu bir arada yaşarlar. Karşılıklı yaşanan duygular, birbirine etki vererek hayat akışında beraber bir yol alınabilmesine neden olur. Birbirine âşık olan iki insan, yaşayacakları her anın sınırlarını önceden belirleyemez, her dakikalarını anında yaşarlar. İlişkiden alabilecekleri her tadı yaşayabilmek için sevginin derinliğine inerler.

Evlilik Aşkı Öldürür mü, İdeal İlişkide Aşk Nasıl Omalı?

Bazı durumlarda ne yazık ki düşünce ayrılıkları yaşanabiliyor. Çünkü erkek ve bayanların fikriyatı her zaman aynı olmayabiliyor. Bu anlamda ideal bir ilişki için aşkı tanımlamaya çalışırken birbirlerini yıpratıyorlar. Aslında aşkı akışına bırakmak en doğru olandır. Tabiri caizse her şey olacağına varıyor.

Aşkı yaşayan iki insan, bunu ilerleterek evlilik yolunda adım atmak için karar verirler. Aşkın cazibesi ve ihtişamını güçlendirmek amaçlı hayatlarını birleştirirler. Yalnız kara kara düşündüren bir olay vardır ki, aşk bitecek mi, tutku sönecek mi?  Aslında aşk hayatı birleştirdiğimizde değil, hayatı yaşanmaz hale getirdiğimizde biter. Yani yeni yaşam alanları, sürprizler, heyecanlı maceralar gibi birçok aktiviteyi sürdürebilmek, aşkı devam ettirebilmekle alakalıdır. Erkekler bayanlara göre aşkta daha çok tutku ararlar. Bayanlar ise romantizmi daha çok ön planda tutarlar. İşte bu konuda ikilinin hemfikir olmaları şarttır ya da her iki tarafı da mutlu edecek bir şekilde uyarlamaları gerekir. Aşkı ve evliliği neden yaşanmaz hale getirelim ki!

İletişim ve Cinsellik

Önümüzdeki hayatın her derecesinde, her anında mutlu olmayı hak etmiyor muyuz? Bunu düşünerek yola çıkarsak, aşkı her bağlamda en iyi şekilde yaşayabiliriz. Sorunlarımızı konuşarak çözersek ilerideki yaşantımızı etkilemez, tutkulu aşkımız da bir anda sönmez. Aşkı yaşayabilmenin en temel faktörü cinselliktir. İkili arasında oluşan etkileşimler, cinselliğe iyi veya kötü de olsa yansımaktadır. Cinsellik erkekler için ön planda olurken, kadınların ikinci planında oluyor. Çünkü kadınlar etki-tepki meselesini yaşıyorlar. Bütün bunları ele alacak olursak, her iki tarafında istediği özellikler bellidir ve buna göre hayatı yaşarsak, karşılık sevgi ve saygıyı daha tutkulu yaşayabiliriz. Unutmayalım ki, sevgi kalpte yaşanır, içten gelir ve dışarı asla çıkmaz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin