Facebook Hesabı Nasıl Silinir

0
132
facebook-hesabi-nasil-silinir

Facebook Hesabı Nasıl Silinir

Facebook Hesabı Nasıl Silinirİnsanların bağımlısı olduğu sosyal medya kullanımı her geçen gün artıyor. Ama bazılarımız artık bu duruma bir son vermek istiyor ve ilk iş olarak facebook hesabı nasıl silinir aklından geçiriyor. Bu çok güzel bir fikir silin ve kurtulun! Evet, yanlış duymadınız silin. Günümüzde tıp dünyası sosyal medya kullanımının bağımlılık derecesine geldiğini kabul ediyor. Bu bağımlılık insanların asosyalleşmesini sağlayarak zarar veriyor. Facebook hesabınızı tamamen silmek kolay değil tabi ama bizim sizlerle paylaşacağımız adımları takip ederek facebook hesabınıza tamamen silebilirsiniz.

Facebook hesabınızı silin ve kurtulun!

Önce bir uyarı geçelim: Arkadaşlar birçoğunuz biliyorsunuzdur ama biz yine söyleyelim. Facebook hesabını dondurmak ve silmek 2 farklı şeydir. Bunlardan ilki yani hesabınızı dondurma işlemi zaman tüneliniz ve paylaştığınız bilgilere erişim siz hesabınızı bir daha aktif edeceğiniz zamana kadar engellenir. Fakat daha sonra hesabınıza giriş yaparak aktif hale gelir ve kaldığınız yerden devam edersiniz. Fakat hesabınızı silmek böyle değildir bir daha geri dönüşsüz bir işlemdir. Yani facebook hesabınızı silerek bir daha hiç bir zaman hesabınıza ve paylaştığınız bilgilere erişemeyeceksiniz.

Evet, şimdi hesabınızı silmenin yöntemini maddeler halinde anlatacağız;

1- Facebooktaki Bilgilerinizi Mutlaka Yedekleyin.

Önce foto, iletişim bilgileri ve doğum günü bilgilerinizi yedekleyin. Çünkü hesabınız silindiğinde bunlara erişim bir daha olmayacak. O yüzden facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra “ayarlara” tıklayın “genel ayarlar” kısmına geldiğinizde en altta “Facebook verilerinin kopyasını indir” linkine tıklayarak bilgilerinizi arşiv olarak indirebilirsiniz.

2- İzin Verilen Uygulamaları Kontrol Etmeyi Unutmayın

Ayarlar sekmesinden Uygulamaları tıklayın ve oradaki uygulamaları kontrol edin.

3- Uygulamaları Silin

Kontrol ettikten sonra, şimdi uygulamaları kaldırabilirsiniz. Uygulamaların yanındaki çarpı işareti ile kaldırmanız mümkündür. Bu işlemi de hallettiniz şimdi gelelim ekranın sağ üst köşesinde Facebook’ta ve diğer yerlerde uygulamaları, eklentileri, oyunları ve internet sitelerini kullan” ifadesi yanındaki düzenle seçeneğini tıklayınız ve Platformu Kapatın ibaresine basın. Böylece kullanıcı kimliğinizi uygulamalar bir daha paylaşamayacak.

4- Uygulamalardan Kalanları Kontrol Edin

Uygulamaları sildiniz fakat işimiz daha bitmedi. Bazı uygulamalar sizin kişisel bilgilerinizi hala saklıyor olabilir. Bu yüzden geliştiricilerle iletişime geçmeniz gerekiyor.

5- Geçmişi Temizleyiniz

Facebook reklam politikasında kullanıcı kaydınız silinse bile yer bildirimleriniz, etiketleriniz, beğeni ve yorumlarınız reklam amaçlı kullanılabilir olacak. Bunu önlemek için hareket dökümüne girip tüm beğeni yorumları tek tek silmeniz gerekecek.

6- Hesabınızı Tamamen Silebilirsiniz

Bütün bunları yaptıysanız artık facebook hesabınızı silebilirsiniz. Hesap silme sayfasına girin ve silme işlemini gerçekleştirin. Hesabınızı sildikten sonra 14 gün süreyle facebook hesabınıza giriş yapmayacaksınız. Yaparsanız hesabınız tekrar aktif hale gelir. Facebook politikasına göre facebook hesabınız tamamen silinmesi için gereken süre 1 ila 3 ay arasıdır.

Son olarak eğer facebook hesabını silmek sizin için zor olacaksa alışarak bırakabilirsiniz. Teknoloji detoksu uygulayın ve birkaç gün hesabınıza hiç girmeyin. Karar verdiğinizde ise yazımızdaki basamakları uygulayarak facebook hesabını tamamen silebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin