Far Lekesi Temizleme

0
117
goz-far-lekesi

Far Lekesi Temizleme

Far Lekesi TemizlemeFar birçok makyaj malzemesi gibi günümüzde bayanların makyaj konusunda artık vazgeçilmezi haline gelmiştir. Ancak kimyasal yapısı itibari ile bulaştığı malzemeler üzerinden temizlenmesi de fara duyulan ihtiyaç seviyesi kadar zor ve hassastır. İşte bu yazımızda far lekesi temizleme işlemini sizler için anlatmaya çalışacağız.

Far lekesi temizleme işlemine geçmeden önce farın kimyasal yapısından bahsedelim. Far yapısı itibari ile boyalı ve yağlı bir madde olduğu ve içerisinde birçok kimyasal kullanıldığı için çıkarılması ve temizlenmesi konusunda çok inatçı bir lekedir. Temizleme yöntemleri ise ilk olarak sabunlu su kullanılabilir. Bu yöntemde bolca sabunla köpürtülmüş kaptaki suyu, bir makyaj malzemesi temizlemede kullanılan bez ya da pamuk yardımı ile lekenin üzerine yumuşak şekilde sürülerek temizlik sağlanabilir.

Bir diğeri ise oksijenli su kullanmaktır. Bu yöntemde ise oksijenli suya yumuşak bir bez ya da bir pamuk batırılarak leke üzerine uygulanır ve temizlik sağlana bilir. Bir başka yöntem ise limonu su ile far lekesi temizlemektir. Bu yöntemde ise bir limonun yarısı kesilir be bir kaba koyulan iki yemek kaşığı su içerisine limon suyu sıkılarak karıştırılır. Ardından bir bez ya da bir pamuk ile leke üzerine uygulanarak temizlik sağlana bilir.

Göz far lekesi temizleme işleminde bu yöntemler haricinde tabi ki far lekesi için üretilen kimyasallarda kullanıla bilir ancak bu doğal yöntemlerin aksine kimyasallar uygulandığı kumaşa zarar verebilir. Yani kimyasal kullanırken malzemeniz de ne gibi etkiler yapacağını bilmeden kullanmanız tavsiye edilmez. En önemlisi ise unutulmamalıdır ki far lekesinde leke oluştuktan hemen sonra müdahale edilirse en iyi sonuç alınır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin