Felcin Belirtileri

0
107
Felcin Belirtileri

Felcin Belirtileri

Felcin BelirtileriVücudumuz bize 8 Felcin Belirtileri ile önceden bildirir. Öyle ki, bu özelliklerin bizde olması gelecekte felç olabileceğimiz şüphesini doğruluyor. Yapılan araştırmalar felç hastalarının sayısının her geçen gün arttığını göstermektedir. Gelecekte felç olma olasılığını bilmek hastalığın önlenmesinde yardımcı olmasını dikkate alarak uzmanlar herkesin bu belirtileri bilmesini tavsiye ediyor.

Bu belirtiler 50 hastadan 1’inde felç olmadan 24 saat önce kendisini göstermiştir.

Genellikle felç beyin kanaması ve beyin damarlarının enfarktüsü sırasında olur. Bu zaman damarların beslendiği anda gerektiği kadar oksijenle beslenmez ve bu bölgeler uyuşur. Beyinde meydana gelen patolojiler çevrelerin felcine neden olur. Bunların olmaması için sizin de vücudunuzda görülen belirtilere dikkat vermeniz gerekir.

İşte vücudumuzun verdiği 8 felç belirtileri

  1. Yüksek tansiyon

Yüksek tansiyonun vücuda verdiği zarar birdenbire fark edilmez. Uzun süre yaşanan yüksek tansiyonun beyine verdiği patoloji sonucuyla felce neden olur. Zaman zaman tansiyonu yükselen herkes mutlaka doktora başvurmalıdır.

  1. Boyun tutulması

Beyin damarlarında meydana gelen patolojiler boyunda tutulmalara neden olur. Eğer çenenize, göğsünüze dokunduğunuzda ağrıyorsa ve şiddetli baş ağrılarınız varsa mutlaka doktora gidin.

  1. Ayak titremesi

Eğer yürümek istediğinizde ayağınızın titrediğini hissediyorsanız, bu bağların ve sinirlerin zedelendiğini gösterir.

  1. Şiddetli baş ağrıları

Sürekli olarak başınız ağrıyorsa, mutlaka kontrolden geçin ve nöroloğa danışın.

  1. Kanda şekerin miktarının düşmesi

Beynin belli bölümlerinde meydana gelen kısa süreli uyuşmalar gelecekte felç olma riskinin bulunduğunu doğruluyor.

  1. Görme bozuklukları

Bir veya her iki gözde meydana gelen ani bozulmalar gelecekte felç olacağınızı bildiren 6. belirtidir.

  1. Konuşma kusurları

Sakin durumda konuşurken kelimeleri kullanmada kusurlar meydana çıkarsa, kekeleme veya ani unutkanlık duyuluyorsa, bu gelecekte felç olma ihtimalinizi doğruluyor.

  1. Çabuk yorulma

Felcin ihtimali aklınıza geldiğinde bunu test aracılığıyla kontrol edin. Bunun için her iki kolunuzu aynı zamanda yukarı kaldırın. Eğer kollarınızdan biri diğerinden daha çabuk yoruluyor ve aşağı indirmek zorunda kalıyorsanız, o zaman sizin felç olmak şüpheniz vardır. Mutlaka doktora gitmek gerekir.

Bu 8 Felcin Belirtileri hakkında etrafınızdakileri de bilgilendirin. Unutmayın ki, siz bununla bir insanın hayatını felçten kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin