Ferace Konforu ile Rahat Hissedin

0
128
ferace

Tesettürlü hanımların çeşit çeşit ve hatta renk renk tercih ettiği ve severek kullandığı ferace modelleri, bahar ve yaz ayları için çok ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Kolaylığı ve efil efil havası ile hanımların son zamanlarındaki en trend seçimlerinden olan feraceler dış giyim olarak kullanılıyor. Aslı itibariyle siyah olan feraceler, günümüzde farklı zevklerin ve değişen moda anlayışının bir sonucu olarak siyah dışında canlı ve parlak renklerde de bulunabiliyor. Çeşitli işlemeli olanları ve farklı renk kombinasyonları ile genç yaşlı her yaş grubundan hanımın ilgisini üzerine çekebilmeyi başarıyor.

Modellere genel itibari ile bir göz atacak olursak:

Mevlana Model

 

Krep kumaştan yapılan ve bel kısmından aşağı genişleyerek gelen, etek kısmı dökümlü modellerdir. Genelde siyah renkte olanları daha sık kullanılsa da farklı renk seçenekleri de pek tabii bulunmaktadır.

 

Yarasa Kol Model

Kollarının ana kısımdan ayrılmadığı, yarasa kanadına benzer bir görünümde olan feracelerdir. Hanımların çok sevdiği ve son birkaç yıldır da sıkça gördüğümüz modellerdendir. Bu modelde de siyah renk ön plandadır ancak yine başka renk seçenekleri mevcuttur.

 

Bağlamalı Model

Bel kısmından kuşakla bağlanan feracelerdir. Kiminde sadece aksesuar olarak kullanılmakta iken, kiminin de esas fonksiyonunu sağlamak için kullanılır. Hanımların beğenerek kullandıkları modellerden biridir.

Fermuarlı Model

Genel itibari ile feraceler tamamı ya da sadece üst kısmı düğmeli olanlarıyla bilinir. Ancak fermuarlı olan şekliyle de yok değildir. Kolaylıktan ve rahatlıktan ödün vermeyen hanımlar için isabetli bir seçim olacak olan fermuarlı model, hanımlara şıklığından da bir şey kaybettirmemeyi önemseyen bir çizgide tasarlanıyor ayrıca.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin