Fondöten Nasıl Kullanılmalıdır, Fondöten Nasıl Sürülür?

0
205
Fondöten Nasıl Kullanılmalı

Fondöten Nasıl Sürülür? Her kadın cildinin pürüzsüz, lekesiz ve canlı görünmesini ister. Bazı kadınların cildi, genetik yapısı itibari ile zaten pürüzsüz lekesiz ve pırıl pırıldır. Bazı kadınlar ise makyajla yüzlerindeki küçük kusurları kapatırlar. Yüzde çıkan küçük bir sivilce, zamanın izleri, güneşin, kirli havanın ciltte oluşturduğu lekeler ve küçük renk değişiklikleri, cildin yapısını ve güzel görüntüsünü zaman zaman bozabiliyor. Fondöten nasıl kullanılır ya da fondöten nasıl sürülür sorularının cevabını merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Fondöten Nasıl Sürülür, Fondöten Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

1-) Cildinizde hiçbir kusur olmasa bile, daha canlı görünmesini isteyebilirsiniz. Doğru ve tam anlamıyla bir makyaj için fondöten kullanmak gerekir. Fondöteni doğru kullandığınızda, cilt kusurlarını çok iyi gizleyebilir, ciltte hiçbir kusur olmasa bile yüzünüzü sabah yeni uyanmış gibi capcanlı ve taptaze gösterebilirsiniz. Fondöten uygulaması doğru olarak yapılmadığında cildinizde bir maske varmış gibi bir görüntü ortaya çıkabilir. Ayrıca fondötenin üzerine uygulayacağınız diğer makyaj tekniklerinde de başarısız olursunuz ve ortaya kötü bir makyaj çıkar.

2-) Fondöten her zaman cilt temizlendikten sonra sürülmelidir. Makyaj yapmanın ilk aşaması cildi temizlemektir. Cilt temizlenmeden yapılan uygulamalar her zaman başarısızlıkla sonuçlanır. Yaptığınız makyaj, teninizde istediğiniz gibi durmaz, cildiniz kolay yağlanır ve makyajınız kısa sürede akar. Fondöten uygulamadan önce temizlediğiniz cildinizi, iyice nemlendirmelisiniz. Kuru cilde yapılan uygulamalarda fondöten
kabuk kabuk bir görüntü meydana getirebilir. Ayrıca sürerken cildinize iyice dağılmayabilir. Nemlendirici sürüldükten sonra, nemlendiricinin emilmesi için cildinize biraz zaman tanıyın.

3-) Uzun süreli bir etki için makyaj bazı kullanın. Fondötenin etki etmesi ve yüzünüzde uzun süre kalmasını sağlamak için primer olarak adlandırılan makyaj bazını uygulayın. Makyaj bazını yüzünüzün her tarafına eşit şekilde ve ince bir tabaka halinde sürün. Cilt tipine ve rengine uygun bir fondöten seçin. Kuru ciltler likit veya krem şeklinde olan fondöten kullanmalıdır. Yağlı ciltler ise toz olarak hazırlanmış fondötenleri tercih etmelidir. Cilt tipine uygun bir fondöten seçilmezse, yaptığınız uygulama doğal bir görünüm vermez. Cildin renk tonuna uygun bir fondöten seçilmediğinde de aynı durum meydana gelir. Yüzünüze maske takmış gibi görünürsünüz. Fondötenin rengi ten renginiz ile birebir aynı olabilir ya da cilt renginizin en fazla 1 veya 2 ton koyusu olmalıdır.

4-) Fondöteni sürerken parmaklarınız yerine orta kalınlıkta, yumuşak bir fondöten fırçası kullanın. Fırçayı küçük ve dairesel hareketlerle kullanın. Fondöteni her zaman içten dışa doğru sürün. Fırça ile fondöten daha kolay dağılır ve ince kıllar eşit bir dağılım sağlar. Boyun çizgisinin aşağısına kadar indirin ve teninizin rengi ile kaynaşmasına dikkat edin. Transparan pudra ile sabitlerseniz çok daha güzel görünürsünüz. Fondötenin dış etkenlerle bozulmasını önlemek için, transparan pudrayı da yine temiz bir fırça ile incecik şekilde yüzünüze sürebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin