Genç Tesettür Modası Gençlerin Stilini Yansıtıyor

0
185
Genc-tesettur-giyim-2018

Genç tesettür modası artık kendini moda çevrelerince de kabul ettirmiş durumda. Genç hanımlar tesettür giyimi tercih ederek kendi yaşam tarzlarını ve hayat görüşlerini kendilerine has stillerle birleştirerek yansıtmak istiyor. Bu şekilde kendi varlıklarına ve anlayışlarına hayatın akışı içerisinde yer vererek dış dünyaya nasıl görünmek istiyorlarsa o şekilde yansıtabiliyorlar. Şimdiye kadar modacılar tasarımcılar tesettürlü kıyafet üretirken genellikle yetişkin hanımları hedef alarak kıyafetler ortaya çıkarıyordu.

Ama kendi stillerini ve yaşlarını yansıtacak yeni kıyafet arayışında olan genç hanımlar bu algıyı değiştirerek genç tesettür modası anlayışını ortaya koydu. Etek, tunik,  şal, başörtü ferace, manto, kap gibi parçalar, genç tesettürlü hanımların yaşlarına uyacak şekilde tasarlanmaya başlandı. Gençlerin yaşamlarına uyacak, okul, ev ya da iş yerlerinde rahatlıkla kullanabilecek yeni kıyafetler tasarlanıyor. Genç tesettür modasına uygun kıyafetlerle gençler hanımlar kendi yaşlarına uygun kıyafet parçaları ile hem yaşlarını hem de tarzlarını uygun bir şekilde yansıtabilirler.

Yaşam stili modayla birleşiyor

Sokak stilinin de fırtına gibi estiği vitrinlerde genç tesettür modasına da sık sık yer veriliyor. Giyinirken tesettürü yaşam biçimi olarak tercih ederek kıyafetinizi de buna uygun olarak kombinleyebilirsiniz. Tarzınızı ve yaşam görüşünüzü kıyafetlerinize yansıtırken, kombin yaparken de kafanız karışmadan yapabilirsiniz. 

Genç tesettür modası için çalışmalar yapanlar tesettürü benimseyen genç hanımların kıyafet seçimlerine de yardımcı olmak için özel bir çaba sarf ediyorlar. Gençlerin kıyafet seçerken yaşayacağı sorunların çekeceği sıkıntıları yok etmek için pek çok kombin önerisi de bulunuyor.

Maneviyatınızı içinizde yaşarken dış dünyada da bu anlayışı kavram karmaşasına düşmeden halledebilirsiniz. Günün her saatine uygun, kendinizi içinde rahat hissedeceğiniz parçaları birleştirerek genç tesettür modasına uygun kombinler yapabilirsiniz.

Rahatlık ön planda

Genç tesettür modasında öne çıkan parçalar genellikle genç hanımların rahat edeceği kıyafetler olarak karşımıza çıkar. Dar kalıplı pantolonlar ya da dar kesim bluzlar gibi içinde sıkışmışsınız hissi verecek parçalardan uzak durmanız gerekir. Çabasız, spor tarzın yanı sıra şık ve zarif bir görünümü de benimseyerek stilinizi ortaya koyabilirsiniz.

Oversized ceketler, bol paça pantolonlar, big size gömlek ve kazaklar size hem rahatlık hem de şıklık sağlayacaktır. Çabasız görünümle sokak modasını birleştirerek de kendinize has bir stil oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra zarif ve elegan kombinlerle de farklı ortamlarda kullanabileceğiniz şık parçaları birleştirebilirsiniz. Tabi kombin yaparken dikkat edeceğiniz iki temel unsur, tesettürünüze uygun olması ve içinde rahat hissetmenizdir. Seçeceğinin ayakkabı ve aksesuarlarınızla da kombinlerinizi bütünleştirip tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin