Giyinmeden Önce Cevaplamanız Gereken 5 Soru

0
99

Dolabınızın başında geçirdiğiniz vakit, onlarca dakikanıza mal oluyorsa eğer karar vermeniz ve netleştirmeniz gereken bazı öncelikler var demektir.En yeni parçalar, sezonun trendi, son moda ürünler ve renkler… Bunların hepsine sahip olabilirsiniz ancak hepsinden önce yanıtlanması gereken bazı sorular var. İşte giyinmeden önce cevaplamanız gereken 5 soru:

1. Yaşım Kaç?

Kadınların çoğu zaman yaptığı hatalardan biri olan yaşa uygun giyinmeme sorunsalı çok ciddi çatışmalara sebebiyet verebiliyor. Genç kızların daha kadınsı ve olduğundan büyük görünme çabası; olgun kadınların ise çocuksu giyindiği dönemler illaki yaşanır. Bizden tavsiye, bu konuda hassas davranın. Doğru parçalar ile trend olmuş kıyafet ve renkleri uyum içerisinde kullanmış olsanız dahi, bulunduğunuz yaşa uygun giyinmediğiniz sürece güzellik ve hoşluk sonucunu yakalamanız ne yazık ki mümkün görünmüyor.

2. Mevsim Ne?

Mevsim geçişlerinde yaşanan sıkıntılardan biri, hava durumuna göre giyinmeyince karşımıza çıkar. Bu nedenle gardırobun önünde dakikalar geçirmeden evvel, meteoroloji tahminlerini takip etmeniz sizin için iyi olacaktır. Sonbaharda yazlık kıyafetlerinizi giyiyor olsanız dahi üzerinize muhakkak bir trençkot veya baharlık hırka kullanmalısınız. Bununla beraber açık renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak tam anlamı ile yaza özel olmamasına özen göstermelisiniz.

3.Bu Parçalar Proporsiyona Uygun mu?

Her hanımın ne giyeceğini netleştirmeden evvel aklına getirmesi gereken bir kural da proporsiyonuna göre giyinmektir. Trendler listesinde yer alan pek çok tasarım ürünü, bazı zamanlar hiç düşünülmeden dolaplarda kendine yer bulabiliyor. Hal böyle olunca her parça da kombin içinde kendini gösteremiyor. Bunun için ilk olarak kendi bedeninizi tanımalı ve buna uygun seçimler ve kombinler tercih etmelisiniz.

4.Aldığım Parçalar Bana Göre Mi?

Alışverişler sezonun en moda ürünleri hanımların dolaplarına giriyor. Moda uğruna alınan parçalar ise kimi zaman bizleri ve tarzımızı yansıtamayabiliyor. Özellikle tesettürlü hanımlar için daha da önemli olan bu hususa çok önem göstermek gerekiyor. Bununla birlikte son yıllarda yükselişe geçen midi etekler neredeyse diz boyuna kadar kısalırken tesettürlü hanımlara hitap etmeyen bu görünüşün benimsendiği zamanlar oluyor. İşte bu kendimize sormamız gereken soru, bu moda gerçekten beni yansıtıyor mu?

5.Bu Renk Tenime Uygun Mu?

 

Ne giyeceğinize karar vermeden önce bilmenizde fayda olan doğrulardan biri de uygun renk tercihleri. Mevsimin öne çıkan gözde renklerini trendler uğruna kullanmaya çalışırken, bu tonlar size göre olmayabilir. Ten renginize uygun seçimler yapmanız her zaman için en iyi sonucu verecektir. Size yakışmayan bir moda akımını tercih etmek yerine size yakışan bir demode parça çok ama çok daha iyi bir görünüm sunacaktır. En orta halli yol ten renginize uygun seçimleri kullanmak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin