Gömlek Yakaları İle Kombinlerinizde Fark Yaratın

0
105
yaka

Gömlek yakaları son zamanlarda oldukça moda. İster ofis ortamlarında isterseniz de okul ya da günlük yaşam kombinlerinizde keyifle kullanabilirsiniz. Kalın ve üst üste giyinmek istemiyorsanız ama boynunuzu gömlek yakasıyla daha dikkat çekici hale getirmek isterseniz gömlek yakalarını tercih edebilirsiniz.

Gömlek yakası görünümde tek parça halinde satılan bu aksesuarları kazaklarınızın yakasından çıkararak daha hoş ve stil sahibi bir görünüm elde edebilirsiniz. Tek renk ya da renkli olarak üretilen bu aksesuarla alıştığını ve sürekli kullandığınız bir kombine farklı bir hava getirebilirsiniz.  Genellikle beyaz renkli olanlarının tercih edildiği gömlek yakalarında pek çok detay da eklenerek hareket sağlanıyor. Fırfırlı, dantelli ya da düz yaka şeklinde gördüğümüz bu yakalıklar havalı ve kibar bir görünüm yakalamamızı sağlıyor.

İnci detaylı yakalar

İnci detaylar bu sezon oldukça revaçta. Gömlek yakalarında da inci detaylar tercih edilerek bu aksesuarlar daha da seçkin ve hoş bir hale getiriliyor. Suni ve sevimli inci detaylarıyla işlenen bu yakalıklar okul ve ofis kombinleri için vazgeçilmezleriniz arasında yer alacaktır.

İşlemelerle yakalara renk gelsin 

İşleme bu sezon hem kış hem de yaz aylarında kullanılan tüm kıyafetlerde çok modaydı. Bu trend hala kot pantolonlarda gömleklerde, bluz ve hatta triko kazaklarda da kendini göstermeye devam ediyor. Bembeyaz gömlek yakalıklarında da işlemeler kendini belli ediyor. Küçüklü büyüklü çiçek ya da minik hayvan figürleri ile işlenen ipliklerden oluşan işlemelerle gömlek yakalarına farklı bir hava getiriliyor. İp işlemelerin yanı sıra pul ve payet gibi parlak kendini gösteren işlemeleri de görmek mümkün.

Broşlar yakalarınızı süslesin

Kendinden broşlu gömlek yakalarıyla da başka detaylar düşünmeden kombinlerinizi süsleyebilirsiniz. Minik broş eklemeleriyle birlikte bulabileceğiniz gömlek yakaları düz ve sade bir kombinin üzerinde kendi stilinize dair imzanız gibi görünebilir. Kış aylarında düz renk kazakların altında bu şekilde tasarlanan biraz daha süslü ve neşeli ya da stil sahibi şık ve tarz yakalıklarla farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Gömlekler sadece yakalarda

Gömlek yakaları pek çok mağazanın aksesuar bölümünde yer verdiği parçalar arasına girdi bile. Tesettürlü ya da tesettürsüz hanımlara hitap eden gömlek yakaları pek çok kombininizin kurtarıcısı olabilir. Bu şekilde kıyafetlerinizi tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin