Göz Altı Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

0
226
Göz Altı Makyajı Nasıl Yapılır

Göz altı makyajı, makyajın en önemli bölümlerindendir. Bu nedenle önce gözlere odaklanılır. Göz altı makyajında, göz çevresini aydınlatmak, yüz ifadesini daha genç ve dinamik yapar. Yüzün de aydınlanmasını sağlayarak duru bir ifade ortaya çıkıyor. Bundan dolayı makyajınızı dikkatli yapmalı ve bazı hususlara dikkat etmelisiniz…

Göz altı makyajında kullanılan en gerekli kozmetik ürünlerin başında kapatıcılar gelmektedir. Göz altına uygularken en az miktarda  uygulanmalı ve ihtiyaç oranına göre yavaş yavaş arttırılmalıdır. Kapatıcı kullanırken ancak bu şekilde doğal bir etki yakalayabilirsiniz. Kapatıcılar göz altındaki cilt koyuluğunu kaybederek, tüm yüz cildi ile göz altının aynı tonda olmasını sağlar. Göz altındaki renk koyuluğu kapatıldığında, yorgun bakışların yerini enerjik bakışlar alır.

Kapatıcı uygulanmadan önce göz altı çevresi nemlendirilmelidir. Nemlendirmek için kullanacağınız ürünü göz diplerinize fazla yaklaştırmadan ve gözlerinize kaçırmadan sürmeye özen gösterin. Nemlendiriciyi de kapatıcıyı da göz altına uygularken parmak uçlarınızı kullanın. Asla göz altınızı ovuşturmayın. Göz altı derisi, en hafif bir ovuşturmada bile hassasiyetinden ve inceliğinden dolayı kızarır, ödem yapar. Yağlı bir nemlendirici kullanmayın. Ferahlatıcı etkisi olan nemlendiricileri tercih edin. Cilt tarafından çabuk emilebilen ürünleri kullanın.

Doğru Bir Göz Altı Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Göz çevresindeki deri çok hassa olduğu için buraya uygulayacağınız ürünleri kat kat sürmemelisiniz. Göz altı dokusuna kat kat ürün uygulamak cildin çabuk dolmasına, daha sonra sürdüğünüz ürünlerin çatlamasına ve o bölgede çizgilenme olmasına neden olur. Bu nedenle göz altı makyajı için sadece bir nemlendirici kullanın ya da nemlendirici sürmek yerine nemlendirici özelliği olan bir makyaj bazı kullanın.

Göz altı makyajı yaparken mimik çizgileri ve kaz ayaklarınızı kaybetmek istiyorsanız, şeffaf renkte göz altı derisini doldurmayan ama gerilmesini sağlayan ürünlerden edinin. Bu ürünler biraz maliyetli olabiliyor ama çok başarılı sonuçlar da veriyor. Bu tip ürünleri kapatıcıdan önce uygulamalısınız. Ayrıca bu ürünler yağsız bir formüle sahip ve buna rağmen cildi kurutmadan çizgileri yok ediyor. Cildi besleme özelliği de olan bu ürünlerin üzerine kapatıcınızı uygulayabilirsiniz.

Kapatıcıdan sonra etkili bir sonuç için;

Kapatıcının üzerine incecik ve cilt renginizden biraz daha açık tonda, ışığı yansıtan, bir fondöten uygulayın. Sonrasında  göz altı makyajı sabitlenmelidir. Bunun için ve fondötenin fazlalıklarını da almak için şeffaf bir pudra ile göz altı bölgesinin üzerinden geçin. Şeffaf pudra herkesin kendine özel bir aydınlanma efekti oluşturur. Makyajın sabitlenmesini sağlarken, fazla sürülen makyaj ürünlerini de alır. Cildi ağırlaştırmaz ve doldurmaz, aksine kadifemsi bir yumuşaklık katar. Şeffaf yani transparan pudra uygulamasından sonra göz altı makyajınız tamamlanmış oluyor. Göz altı bölgenizin ne kadar canlı ve dinlenmiş bir görüntüye sahip olduğunu göreceksiniz. Gün içerisinde makyaj tazelemeye gittiğinizde bu şeffaf pudrayı tekrarlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin