Göz Altı Torbalarından Kurtulma, Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

0
133
Göz Altı Torbalarından Kurtulma

Göz altı torbalarından kurtulma, Bazen herkesin başına gelen ve yaygın şekilde dile getirilen bir şikayettir göz altı torbaları.. Üstelik bazı kişileri daha da çok etkiler. Bir türlü geçmeyen bu kötü görünüm, kişinin kendi görüntüsünden dolayı kötü hissetmesine neden olabilir. Mutfaktaki birkaç ürünle göz altı torbalarından kurtulmak mümkün…

Göz Altı Torbalarından Kurtulma, Göz Altı Torbalarından Nasıl Kurtulurum?

Göz altı şişliklerine veya morluklarına iyi geldiği söylenen yeşil çay poşetlerini, eğer mümkünse soğuduktan sonra göz altına koyun. Yaklaşık 5-10 dakika bekledikten sonra gözlerinizden kaldırarak yüzünüzü yıkayın. Haftada üç defa bu yöntemi uyguladığınız zaman göz altınızdaki iyileşmeyi göreceksiniz.

Argan yağının yararları arasında, göz altı şişkinliğine ve morarmalara iyi gelmesi de bulunuyor. Her akşam göz altınıza kibarca argan yağıyla masaj uygulayın ve gece boyunca yıkamayın. Sabah uyandığınızda ise yüzünüzü
yıkayın. Bir süre sonra farkı göreceksiniz.

Buzlukta beklettiğiniz kaşıkları ters olarak göz altınıza koyun. Kaşıkları elinizle birkaç dakika göz altınıza tutun. Aynaya baktığınız zaman farkı göreceksiniz.

 Hindistan cevizi yağının faydalarından biri de göz altı morluklarına iyi gelmesidir. Saat yönünde ve saat yönünün tersine her akşam göz altınıza hindistan cevizi yağı ile masaj yapın. Sabah yıkayabilirsiniz. Bir hafta sonra karşılaşacağınız değişime şaşıracaksınız.

Göz altı morarması ve şişmesinin en önemli nedenlerinden bazıları da yetersiz uyku. az sıvı tüketmek ve kötü beslenmedir. Kafeine ara verin ve bitki çayları, bol su tüketin. Dengeli uykuyla da göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz.

Patatesi ince halkalar şeklinde doğrayın ve temizlediğiniz gözlerinizin üzerine yerleştirin. Yaklaşık 5-10 dakika
bekletin ve daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi haftanın 3 günü tekrar edin. Zamanla morlukların yok olmaya başladığını fark edeceksiniz.

Salatalık dilimlerini buzdolabınızda bir saat kadar bekletin. Soğuyan salatalık dilimlerini göz kapaklarınıza koyun. 5-10 dakika bekleyin ve yüzünüzü yıkayın. Göz altınız nemlenecek ve morluklar yok olmaya başlayacaktır. Salatalığın suyunu da göz altı morlukları için kullanabilirsiniz. Makyaj temizleme mendiline salatalığın suyunu çektirin ve makyaj temizleme pamuklarını gözlerinize yerleştirerek bu şekilde 5-10 dakika bekleyin. Stres, cildimize çok zarar veriyor bunu da unutmayın.

Bunların dışında, buzdolabında soğuttuğunuz havluyu sabahları gözlerinize koyabilir ve şişkinliği yok edebilirsiniz. Bir başka önerimiz ise, soğuk sütü makyaj pamuğuna bulayın. Makyajı temizlediğiniz gözlerinize pamukları koyun ve 10 dakika kadar bu şekilde uzanın. Daha sonra yüzünüzü nazikçe yıkabilirsiniz. Haftada 3 kere bu işleme devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin