Göz Farı Nasıl Kullanılır?

0
305
Göz Farı Nasıl Kullanılır

Göz farı göz kapağının üzerine uygulanmak için hazırlanmış bir kozmetik üründür. Profesyonel bir göz makyajı için bir göz farı paletinde en az üç tane renk olmalıdır. Göz farının kalıcılığını arttırmak ve göz kapağının üzerinde dağılmadan kalmasını sağlamak, far renklerinin canlılığını arttırmak için yardımcı olacak en önemli kozmetik ürün ise far bazıdır. Bu yazımızda, güzel bir göz makyajı için gerekli olan göz farının nasıl uygulanması gerektiğini anlatacağız…

Göz Farı Nasıl Uygulanır, Göz Farı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Göz farı bazı, krem kıvamında bir kozmetik üründür. Göz makyajının yapılmasında ve sabitlenmesinde büyük bir kolaylık sağlar. Kullanmayı öğrendikten sonra, makyaj konusunda vazgeçemeyeceğiniz bir ürün haline gelecektir. Göz farı bazı kullanmak, düzgün bir göz makyajı için ilk aşamadır. Göz farı bazı küçük kavanozlar veya tüpler içinde satılır ve göz kapağının üzerine ve göz altına sürülür. Genellikle uygulamadan sonra beş dakika beklemek gereklidir.

Göz farı bazının avantajları

  • Göz kaleminin, eyelinerın ve göz farının gün boyunca yüzünüzden akmadan sabit bir şekilde kalmasını sağlar.
  • Göz renginin ortaya çıkmasını sağlar.
  • Göz kapağının kadifemsi bir dokuya ve görünüme sahip olmasını sağlar.
  • Göz farının renginin canlılığını arttırır.

Göz farı uygulama aşamaları

Göz farını uygularken en büyük yardımcınız ışıktır. Bu nedenle makyajınızı iyi bir ışık ortamında yapmalısınız. Far Göz Farı Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenlerpaletindeki en açık olan renk, far fırçasıyla göz dibine göz kapağının en üst kısmına yani kaş kemiği bölgesine yavaşça sürülür. Her iki göze de bu uygulama yapılır. Bu uygulama kaş ile göz arasındaki mesafenin daha geniş görünmesini sağlayacak ve kaşlarınızı da daha kalkık gösterecektir. Ayrıca göze sürülecek koyu renklerin daha iyi dağılmasını sağlayarak gölgeli tonlar oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

1-) Orta derecede koyu olan far rengini de yine fırça ile göz kapağınızın dış tarafına (burnunuza yakın olan kısmına değil de kulaklarınıza yakın olan bölgeye) bir üçgen oluşturacak şekilde sürün. Diğer gözünüze de aynı uygulamayı yapın. Göz çukuruna doğru biraz daha dağıtabilirsiniz.

2-) Aynı rengi fırçayı biraz daha bastırarak kirlik diplerine de ince bir çizgi halinde sürün.

3-) Far paletindeki en koyu renkle de göz kapağınızı yavaşça boyayın. Diğer gözünüze de bu uygulamayı yaptıktan sonra, bir karıştırma fırçası ile göz kapağınızı yavaş ve nazik hareketler ile süpürün. Bu işlem renklerin birbirine geçmesini ve geçerken de keskin çizgilerin kaybolup, yumuşak bir geçiş oluşmasını sağlayacaktır.

4-) Gölgelendirmeyi belirginleştirmek için göz diplerinize yeniden en açık renkli fardan sürüp, karıştırma fırçasıyla bu bölgeyi yeniden süpürün. Bu işlemi, gölgelendirmeyi yetersiz bulduğunuz bölgelere tekrar uygulayabilirsiniz.

Göz farı makyajınız bitti. Eğer silecek olursanız, farınızın üzerine göz kalemi sürebilirsiniz. Kirpiklerinize süreceğiniz bir rimel ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin