Günlük Makyaj Nasıl Yapılır, Günlük Makyaj Önerileri

0
170
Günlük Makyaj Nasıl Yapılır
Günlük Makyaj Nasıl Yapılır

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? Bayanların günlük bakım rutinleri denilince ilk akla gelen şey makyaj uygulamasıdır. Makyaj yaparken birçok farklı yöntem kullanılabiliyor. Ancak bu yöntemler kullanılırken gece makyajı mı, gündüz makyajı mı yoksa rutin günlük makyaj mı olduğunu iyi ayırt etmek gerekmektedir. Çünkü her yere aynı şekilde uygulanan makyaj doğru bir adım değildir. Bu farklılıkları göz önünde bulundurmak ise her zaman için bayanlar açısından daha iyi bir sonuç verecektir. Her gün yeniden tekrarlanan, okula giderken ya da işe giderken uygulanan makyaj teknikleri genelde rutin günlük makyaj olarak tanımlanmaktadır. Bunun için çok fazla kozmetik ürünü kullanmaya gerek yoktur. Günlük olarak kullanılan en önemli ürünler ise; maskara, göz kalemi, kaş farı, allık, pudra, aydınlatıcı, far paleti ve dudak nemlendiricisi ya da nüde tonlarda bir rujdur.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? Günlük Makyaj Önerileri ve Teknikleri

Günlük makyajda bayanların her zaman sadeliğe önem vermesi gerekmektedir. Bunun için uygulayacakları ilk adım ise ciltlerine çok fazla bir şey kullanmamaları yönündedir. Herhangi bir fondöten ya da bb krem yerine, ciltte fazla yağlanmaya karşı oluşan parlamalar için kendi ten renklerinde bir pudraya sahip olmaları yeterli olacaktır. Gerektiğinde hafif dokunuşlarla parlamayı önleyebilirler. Aynı zaman da yine çok hafif tonlar da sadece yanaklara
canlılık kazandırmak amacıyla allık uygulaması yapılabilir. Eğer kaşlar da çok fazla boşluk var ise onları doldurmak adına doğal hareketlerle kaş farı uygulanabilir. Kaş farları kalem farlara nazaran daha doğal bir görünüm sağlamaktadır.

Göz Altı Morlukları İçin Kapatıcı Kullanın

Göz altı morluklarına sahip olan bayanlar ise, kendi tonlarına uygun kapatıcılar kullanarak morluklarını kapanacak şekilde ve aynı zaman da aydınlık verecek şekilde bir aydınlatıcı kullanarak bu adımı tamamlayabilirler. Gözlere canlılık kazandırmak için, kirpik diplerine kalem çekilebilir ve maskara ile bunu sonlandırabilirler. Ancak küçük gözlere sahip olan bayanlar kalem uygulamasını üst göz kapaklarındaki kirpik diplerine uygularlar ise daha büyük görünüme sahip olabilirler.

Günlük Makyajda Pastel Tonlar

Günlük makyaj yapılırken özelikle pastel tonlar seçmek her zaman için daha doğal bir görünüm kazandırmaktadır. Bu yüzden bayanlar eğer ki göz kapaklarına bir far uygulaması yapmak isterler ise bunu kahverengi tonlarında kullanmaları daha natürel bir görüntü sağlayacaktır. Bundan dolayı pastel far paletleri bu konuda oldukça etkilidir. Aynı zamanda yine dudaklara uygulanan nüde ya da şeftali tonlar da doğal görünümdeki bütünlüğü sağlayacaktır.

Her sezonun modası değişse de, pastel tonların modası hiçbir zaman geçmeyecektir. Bu yüzden söylenen bu renkleri, bayanlar her yıl gönül rahatlığı içinde kullanabilirler. Sadece unutulmaması gereken şey; pudra ve allık seçiminde muhakkak ten rengine uyumlu olması gerektiğidir. Eğer bu uyum yakalanır ise işte o zaman günlük makyaj ne abartıya, ne dikkat çekmeye ne de natürel güzelliğin bozulmasına sebebiyet verecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin