Günlük Makyajda Kırmızı Ruj Kullanmak

0
543
Günlük Makyajda Kırmızı Ruj

Günlük makyajda kırmızı ruj, Kusursuz ve sade ten makyajıdenildiğinde, akla her zaman kıpkırmızı dudaklar gelmektedir. Son dönemlerde makyaj trendi olarak adlandırılan rujlar aynı zamanda mat ve parlak olarak da kendi içlerinde ikiye ayrılmış bulunmaktadır. Bayanların özellikle tercih ettiği ve son derece revaçta olan rujlar ise mat rujlar olarak yerini almış bulunmaktadır. Ayrıca birçok renk seçeneği de mevcuttur. Nüde tonlar son yıllara damgasını vurmuş olsa da, bayanlar yine kırmızı renkten hiçbir zaman vazgeçmemiştir. Özellikle mat ve kırmızının her tonunu kullanan bayanlar hafif ten makyajları ile birlikte, bir anda inanılmaz gösterişli ve dikkat çekici olabilirler.

Günlük Makyajda Kırmızı Ruj

Bayanların en büyük kurtarıcısı arasında yer alan kırmızı rujlar, çok büyük bir performansa sahiptir. Bu yüzden bayanlar tarafından kesinlikle es geçilmemesi gereken bir üründür. Gündüz makyajı olarak kırmızı ruju kullanabilmek için bayanların kusursuz bir ten makyajı ve sade bir göz makyajı yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde abartılı bir görünüme sahip olabilirler. Bu şekilde uygulanan makyajla birlikte, kırmızının her tonu kullanılarak makyajı tamamlamak mümkündür.

Makyajda Kırmızı Rujun Etkileri Nelerdir?

Mat kullanımlar, parlak kullanımlardan daha doğal bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda kusursuz bir tene sahip olmak isteyen bayanlar, ciltlerini nemlendirdikten sonra bb kremler kullanabilirler. Hafif tonlarda bir allık, göz altı morlukları için hafif aydınlatıcı ve kontör uygulamalarıyla makyajlarını tamamlayabilirler. Göz çevresini ise tamamen doğal bırakmak adına kirpiklerine dolgunluk vermesi için iki kat maskara uygulamaları yeterli olacaktır.  Bu makyajı aniden gelişen bir gece makyajına dönüştürmek içinse; yoğun ve siyah tonlarda duman görünümlü bir far uygulamak ve jel eyeliner ile üst göz kapaklarının çizgisini belirginleştirmek, kırmızı rujun albenisi için ve gece makyajı için oldukça uygun olacaktır. Kirpikler için de yoğun maskara uygulaması yapılabilir. Ten makyajında da ufak tefek rötuşlar yapılır ise kırmızı ruj ile bayanlar geceyi kurtarmış olurlar.

Kırmızı Ruj Kullanma Teknikleri Nelerdir?

Yukarıda saydıklarımızın yanında ruju doğru yöntemlerle kullanabilmek için dudakları belirginleştirmek gerekmektedir. Sadece ruj ile güzellikleri açısından göz doldurmak isteyen bayanlar, küçük dokunuşlarla dikkat çekici dudaklara sahip olabilirler. Kırmızı ruj her ne kadar tüm bayanlar için bir zaaf olsa da, özellikle ince dudaklı bayanların kullanmaktan kaçındıkları bir ürün olduğu da gerçektir. Bayanlara verilen ufak tefek ipuçları sayesinde artık ince dudağa sahip olan bayanlar da kırmızı renkli rujlar kullanabiliyor.

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli detay; kesinlikle her ruj için aynıtonlarda bir dudak kalemine sahip olmaktır.  Kırmızı ruj kullanılacak ise; aynı tonlara yakın bir dudak kalemiyle, dudak çizgisine muhakkak bir çerçeve yapılmalıdır. Aynı zamanda kontör için kullanılan aydınlatıcıyı dudağın üst kısmına sürmek, dudağı bir tık daha dolgun gösterecektir. Ruju bu şekilde uygulamak, bayanları hem dolgun bir dudak görüntüsüne hem de doğru bir uygulamaya götürecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin