Günlük Yaşamda Muhafazakar Giyim Tarzları

0
105
muhafazakar (4)

Son birkaç yıldır, özellikle sosyal medyanın hayatımızın bu kadar içine girmesinden sonra daha da büyük bir sıçrama yaşayan muhafazakar giyim tarzları ile bu sektör en parlak ve en canlı dönemlerini yaşıyor. Dahası, birkaç yıl öncesine kadar böyle bir sektörün varlığı bile bilinmezken ve piyasa içerisinde belki de çok küçük bir oranda yer kapladığından kimsenin dikkate ve ciddiye aldığı bir sektör değildi. Ancak dediğimiz gibi, son yıllarda yaşanan bazı siyasi ve politik gelişmeler ile birlikte günlük hayatımızın bir parçası olan sosyal mecranın da yardımıyla bu sıralar, çok önemli bir konuma geldi tesettür moda sektörü. Şimdi dilerseniz, muhafazakar kesim için günlük giyim tarzlarından birkaç tanesini ele alalım:

Ağırbaşlı ve Sakin

Genelde kendi halinde, etliye sütlüye karışmayan, hanımefendiliğinden de ödün vermemeyi kendine ilke kabul eden hanımların tercih ettiği tarzdır. Daha ağır bir hava kattığından dolayı kişiliklerini daha iyi sergileyeceklerine inandıkları eşarbı başörtüsü olarak kullanmayı daha çok severler. Bol taşlı, gösterişli gömlekleri, dar ve renkli eteklerle kombinlemeyi severler. Ayakkabı seçimlerini ise sıklıkla taşlı babet ya da topuklu ayakkabıdan yana kullanırlar. Bol gösterişli takı takmak, onlar için olmazsa olmazlardandır. Küçük ve pek kullanışlı olmayan çantaları tercih ederler.

Neşeli ve Canlı

Aklımıza ilk gelen, tabii ki kampüsleri dolduran genç nesil, üniversiteli öğrenciler bu tarzın sahibi olan kesimdir. Keskin çizgilerle hudut çizmeyi sevmezler. Çok yenilikçi ve moda anlamında her fikre açıktırlar. Canlı renkleri kombinlerinde kullanmayı çok severler ve kendilerine de çok yakıştırırlar. Gömlek içine tişört ve bir jean ile gerçekten etkileyici bir görünüm sergilemeyi çok iyi bilirler. Büyük çoğunluğu spor ayakkabı ve spor çanta tercih eder. Sportif bir çizgileri varmış gibi görünse de, iş ciddi bir yere gelince, onlar klasik tarzda şık ve zarif olmayı da çok iyi becerirler. Yeni nesil gümbür gümbür geliyor.

Zarif ve Şık

İşte olması gereken her tarzı ve her rengi kullanmayı çok iyi başaran ve harikalar yaratan o kesim burada. Onlar için ne klasik diyebilirsiniz ne de sportif. Aradaki dengeyi korumayı çok iyi bilirler. Geneli genç gösteren orta yaşlı gruptan oluşur. J İçlerinde hala gencecik ve pırıl pırıl bir genç kız yaşatırlar bu sebepten bitmez tükenmez bir enerjileri vardır. Ve o enerjiyi de tabii ki giyimlerine çok iyi yansıtırlar. Yerine göre hem eşarbı hem de şalı kullanırlar ve ikisinin de getirdiği güzelliği yansıtmayı başarırlar. Pantolonları ayrı güzeldir etekleri ayrı. Belli kalıplardan sıyrılmışlardır. Modayı uygulayan kesim değillerdir, modanın kitabını baştan yazan ve herkese de kabul ettiren o muhteşem taraftadırlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin