Güzel Olmanın İlkeleri ve İpuçları

0
200
Güzel Olmanın İpuçları

Güzel olmak, güzel görünmek bütün kadınların en çok istediği, en çok çabaladığı bir durumdur. Güzel ve bakımlı görünmek, kişinin kendisine güven duygusu verir. Her kadın güzeldir, önemli olan bu güzelliği sürdürebilmektir. Bu konuda biraz bilgili olmak ve bu bilgiyi azimle hayata geçirmek gerekir. Güzellik kozmetik ürünlerle, estetik ameliyatlarla yakalanabilir. Ancak güzelliğin de temelinde sağlıklı olmak yatar. Sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmak ve bunu sürdürebilmek, aynı zamanda da güzel kalmak için bilmeniz gereken güzellik ilkeleri şunlardır…

İyi bir uyku: Uykunun, zamandan çaldığını düşünmeyin. Uyku size aslında zaman kazandırır. Vücudun kendisini resetlemesini sağlar. Günde en az sekiz saat gece uykusu uyumak, vücut fonksiyonlarınızı düzenler ve sağlığınızı korur. Uykunun süresi kadar kalitesi de önemlidir. Güzel olmak için yeterli ve kaliteli bir uyku gerekir. Ayrıca güzellik uykusu dediğimiz ve gün içinde yapılan şekerlemeler de, cildinize uyguladığınız kozmetik ürünlerden 10 kat daha fazla iyi bakım yapar. Cildiniz dinlenir ve kendine gelir. Fırsat buldukça yarım saatlik kısa güzellik uykularına yatın.


Cilt bakımı için zaman ayırın
: En önemli güzellik ilkesi cilt bakımıdır. Cildinizi sabah ve akşam günde iki kez temizleyin. Cildinizin mutlaka nemli kalmasını sağlayın. Makyajdan önce yapacağınız bu işlemler cilt sağlığınızı korur ve cildinizin güzel kalmasını sağlar. Asla yüzünüzde makyaj varken uyumayın. Güneşlenirken cildinizi koruyun ve maskelerle haftalık bakımlar yaparak cildinizi şımartın.

Beslenmenize özen gösterin: Bilimsel olarak da kanıtlanmış güzellik ilkeleri içinde dengeli ve düzenli beslenmek ilk sıralardadır. Formda kalabilmek, fit bir vücuda sahip olabilmek için fast-food tarzı beslenme şeklinden kaçınmalısınız. Aldığınız enerjinin, harcadığınız enerji ile eşit ya da az olması, ince ve güzel bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Beslenirken kalori hesabı yapın. Sağlıklı ve doğal gıdaları tüketin. Ayrıca işlem görmüş besinleri buzdolabınızdan çıkarın. Üç beyazdan uzak durun, bol bol meyve ve sebze tüketin.

Su için: Hem güzellik hem de sağlık için bol bol sıvı tüketmelisiniz. Sıvı almanın en güzel ve sağlıklı yolu su içmektir. Uzmanlar günde en az sekiz bardak su içilmesi gerektiğini söylüyorlar. Su, insan vücudunun her hücresinde gereklidir. Hayati fonksiyonların devamını sağlar. Güzelliğe katkısı, cilt sağlığı ve kilo kontrolündeki etkisiyle gerçekleşir. Bol su içen bireylerin cildi parlak ve canlı olur. Çünkü su, deride bulunan toksik maddelerin atılmasını sağlar. Vücuda alınan yağlar da suda çözülürler. Su içerek kilonuzu kontrol edebilir, zayıflayabilirsiniz. Banyoda kullandığınız suya katacağınız limon, okaliptus, papatya ve lavanta özleriyle de suyun sakinleştirici ve ferahlatıcı etkisinden faydalanarak güzelleşebilirsiniz. Cilt güzelliğiniz için, buhar banyolarını kullanmaktan da çekinmeyin. Ayrıca termal sularla yapılan su banyoları ve duşları da vücudunuzu dinlendirerek şifa verir.

Spor yapın: Hareketli bir yaşam sürdürmeye gayret edin. Spor ve egzersize günlük yaşamınızda muhakkak yer verin. Güzelliğinizi erken yaşta kaybetmek istemiyorsanız, günde en az yarım saatlik açık hava yürüyüşleri yapın. Kas iskelet sisteminizin sağlıklı olması ve atletik bir görünüm sağlayan spor, en gerekli güzellik ilkeleri arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin