Güzel Saçlar için Öneriler

0
108
Güzel Saçlar için Öneriler

Güzel Saçlar için Öneriler

Güzel Saçlar için Öneriler
Güzel Saçlar için Öneriler

Saçlarınıza gereken özeni gösteriyorsunuz. Buna rağmen, saçlarınız yeterince sağlıklı görünmüyor, saç dökülmeleri ve kırılmalarının önünü alamıyor musunuz? Bu duruma sizin kötü alışkanlıklarınız neden olabilir. Sizler için saçlarınızın sağlıklı olmasını ve Güzel Saçlar için Öneriler’i aşağıda sıraladık.

Sağlıksız Beslenme

Yediklerinizin cilt ve saç sağlığına direkt etkisi bulunmaktadır. Sağlıklı saçlara sahip olmak için özellikle protein, çinko, E vitamini ve demir içeren doğal yiyecekler yemelisiniz. Aynı zamanda, hazır yemeklerden ve ciddi diyetlerden uzak durun.

Saçları Çok Sıkı Bağlamak

Saçların zayıf, parlaklık ve sağlıksız olmasının nedenlerinden biri de çok sıkı bağlamaktır. Çok sıkı bağlamak saç köklerini geriyor. Bu ise kırılmalara ve hatta saç kaybına neden olmaktadır. Zamanla kökler zayıflayarak, kelliğe kadar yol açabilir.

Saçları Nemliyken Taramak

Çoğu insan bunun saça ne kadar zarar verdiğini bilmiyor ve saçları banyodan sonra sırılsıklam ıslak durumdayken tarıyor. Ancak unutmayın ki, saç telleri nemli haldeyken daha kırılgandır. En iyisi saçları banyo öncesi taramaktır. Yıkadıktan sonra yumuşak bir havluyla kurulayın ve taramadan önce biraz kurumasını bekleyin.

Sık Sık Yıkamak

Saçları çok şampuanlamak saç derisindeki doğal nemin kaybolmasına, saçın kuruyup kırılmasına neden olur. Saçları her gün yıkamak yerine, haftada 2-3 kez yıkayın.

Saç Şekillendirici Aletler

Kadınların çoğu saçlarını evde kendisi şekle sokuyor. Fakat saçlara ısı veren herhangi bir alet saçlarda ciddi hasara neden olur. Bu yüzden de saçlara ısı ile şekil veren aletlerin kullanımını azaltın, saç kurutma makinesini düşük derecede çalıştırın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin