Hatasız ve Doğru Bir Dudak Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

0
274
Dudak Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Yüz makyajının son aşaması dudak makyajıdır. Makyajın türüne göre uygulanmalıdır. Ruj rengi ile o gün giyilecek kıyafet rengi arasında bir bağlantı, bir uyum olmalıdır. Dudak makyajı tüm makyajın bir tamamlayıcısıdır. Bu nedenle itina ile yapılmalıdır. Hassas ve dikkat edilmesi gereken bir konu olduğu için, sizlere dudak makyajının nasıl yapılması gerektiğini adım adım anlatmak istedik..

Dudak Makyajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Dudak makyajınıza başlamadan önce dudaklarınızdaki ölü deriyi temizlemek ve ve pürüzsüz bir dudak yüzeyi elde etmek için birkaç dakika fırçalayın. Dudak makyajında, dudak kalemi kullanmak dudak çizgilerinin netleştirilip daha belirgin hale getirilmesini sağlar. Ayrıca ince dudakları daha kalın göstermek için küçük hileler yapmaya da olanak tanır. Bu nedenle kullanacağınızın rujun rengine uygun renkte bir dudak kalemi kullanmalısınız.

Makyaja, dudaklarınıza fondöten veya kapatıcı sürerek başlayabilirsiniz. Fondöten veya kapatıcı dudakların doğal rengini kapatmayı sağlayarak istediğimiz gibi bir dudak formu oluşturmamıza yardımcı olacaktır. Fondöten veya kapatıcı sürülen dudakların dış hat çizgileri de daha net bir şekilde ortaya çıkar.

Dudak kalemi ile yavaşça, önce üst dudak sonra alt dudak şeklinde ince bir konturla çizilir. İnce dudaklara sahip Hatasız Dudak Makyajı Nasıl Yapılırolanlar, fazla abartmadan dış dudak çizgisinin bir kalem ucu genişliğinde dışından, bu konturu çekerek daha kalın bir dudak elde edebilirler.

Dudakların sağ ve sol köşelerini kullandığınız kalemden bir ton daha koyu renkli bir kalemle, yeniden geçin. Bu konturlar bir önceki çizginin içinde kalsın ve bir önceki konturdan daha kalın olsun. Yani dudak kaleminizi bir ruj gibi kullanarak dudaklarınızın köşelerini boyayın. Bunu ruj ile de yapabilirsiniz. Ancak, önce dudak kalemi daha sonra ruj ile yaparsanız daha kalıcı bir makyaj olur.

Dudaklarınızın köşelerine sürdüğünüz boyayı ruj fırçası kullanarak orta kısımlara doğru yayın. Kenarları koyu, orta kısımları ise açık renk olacak. Rujunuzu ruj fırçası ile sürün. Fırça, boyanın dudaklarınızda dağılımını istediğiniz gibi yapmanızı sağlayacak ve dudaklarınızda gölgelendirme yapmanıza imkân verecektir. Fırça ile ruju tüm dudağınıza uyguladıktan sonra, dudaklarınız gölgeli bir tonda boyanmış olacaktır.

Yine fırça yardımıyla fondöten veya kapatıcıdan az bir miktar alıp alt ve üst dudağın ortalarına hafifçe sürün. Bu bölgenin rengini biraz daha açmış olacaksınız. Renklendirme işlemi bitti. Parlak dudaklar ışığı çok daha iyi yansıtır ve daha dolgun görünürler. Bu nedenle şimdi sıra dudakları parlaklaştırmaya geldi. Bunun için genellikle sıvı dudak parlatıcıları tercih etmenizi öneririz. Sıvı parlatıcılar sürdüğünüz ruju çıkarmadan ve bozmadan dudakları parlatmayı sağlar. Parlatıcınızı da dudaklarınızın özellikle orta bölgelerine yoğun, kenar kısımlarında daha az olacak şekilde sürün. Dudak makyajı aslında kolay, fakat dikkat isteyen bir iş. Kalıcılık süresini uzatmak için dudaklarınıza hafifçe transparan pudra da uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin