Hayatınızı Kolaylaştıracak Hızlı Makyaj Teknikleri

0
190
Hızlı Makyaj Teknikleri

Makyaj, kadının kendine olan güvenini arttırır. Ayrıca yüze yapılan küçük dokunuşlar ile yüz güzelliğinin vurgulanmasını ve ortaya çıkmasını sağlar. Güzel ve hoş görünebilmek için illa profesyonel bir makyaja ihtiyacınız yok. Öğreneceğiniz birkaç küçük makyaj tekniği ile gündelik hayatınızda çok büyük kolaylıklar kazanabilirsiniz.

Sabah erkenden kalkıp işe yetişmek zorundasınız. Kahvaltı, çocukların hazırlanması, bırakılması derken size kalan kısacık zaman diliminde hazırlanmanız gerekiyor. Ya da acilen katılmanız gereken bir toplantı çıktı. Bakımlı olmak zorundasınız. Bunun içinde yüzünüze biraz makyaj gerek. Bu gibi sınırlı zaman aralıklarında hızlı makyaj tekniklerini kullanarak güzel ve bakımlı görünebilirsiniz. Otobüste, metroda bile uygulayabileceğiniz hızlı makyaj teknikleri gününüzü kurtaracak.

Hızlı makyaj teknikleri için çantanızda olması gereken malzemeler

Yanınızda makyaj malzemelerinizin hepsini taşımanız imkansız. Küçücük çantanıza onlarca makyaj malzemesini sığdıramayacağınıza göre sizin için en elzem olanları çantanızda bulundurmalısınız. Nedir bunlar? Kalem ruj, siyah bir göz kalemi, rimel, allık ve kapatıcı. Bu malzemeler çantanızda olduğu sürece, her zaman bakımlı görünebilirsiniz.

Tek bir ürünle yapılan hızlı makyaj tekniği

Çok acil durumlarda tek bir ürün yardımıyla hızlı makyaj teknikleri kullanarak makyaj yapabilirsiniz. İşte izlemeniz gereken adımlar;

1-) Pembe tonlarında bir kalem ruj ile önce dudak çizgisi boyunca bir çizgi yapın. Bu çizginin iç
kısımlarını da kalem ruj ile biraz boyayın. Parmağını yardımıyla ruju dudaklarınızın iç bölgesine doğru homojen bir şekilde dağıtıp doğal bir görünüm kazandırın.

2-) Şimdi sıra gözlerde. Göz kapaklarınızın ortasına kalem rujdan bir miktar sürün. Ve yine parmağınızla bu ruju dışa doğru dağıtın. Göz farınızı sürdükten sonra göz altlarına da daha az miktarda rujdan sürün. Bu da bakışlarınıza bir sıcaklık katacaktır.

3-) Elmacık kemikleri üzerine de rujunuzla birkaç dokunuş gerçekleştirin. Allık gibi dağıtın. Pembe tonlarında bir makyajınız olacak. Yüzünüzün her bölgesi ışığı farklı yansıttığı için her bölgede başka bir pembe ton kullanılmış gibi bir görüntüye sahip olacaksınız. Hem bakımlı olacak hem de zaman kazanmış olacaksınız.

Çantanızda bulunan malzemelerle hızlı makyaj tekniği

Evden sadece yüzünüzü yıkayıp gündüz kreminizi sürerek çıkabildiniz. Bu durumda işe giderken yolda ya da iş yerinde lavaboda makyajınızı yapmanız gerekecek ve sadece çantanızda makyaj tazelemek için bulundurduğunuz ürünleri kullanmak zorunda kalacaksınız. O halde hızlı makyaj tekniklerini devreye sokmalısınız.

  • Kapatıcınızı bir fondöten gibi kullanabilirsiniz (Yüzünüze iyice dağıtmak koşuluyla)
  • Siyah göz kalemini kaş farı gibi kullanarak ve tabi daha hafif dokunuşlar ile, kaşlarınızı belirginleştirin.
  • Kapatıcınızın üzerine allığınızı uygulayın. Yanınızda allığınız yoksa rujunuzu kullanın.
  • Göz farı olarak allığınızı rujunuzu ya da koyu bir ton istiyorsanız siyah göz kaleminizi kullanın.
  • Göz kaleminiz ile gözlerinize kalem çekin. Yanınızda rimel varsa kirpiklerinize sürün yoksa yine göz kaleminizle kirpiklerinizi boyayarak belirginleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin