Her Kadının Dolabında Olması Gereken Parçalar

0
84
kadin-gardirop-dolap-aski-giysi-kiyafet-ne-giysem

Her kadının dolabında olması gereken parçalar vardır. Giyim tarzımız ne olursa olsun özellikle bu parçalar her kadının dolabında yer almalı. Bu kıyafetler, farklı farklı aktivitelere, davetlere ya da günlük kombin oluştururken başvuracağımız ve bize hem şık hem de rahat bir görünüm sağlar. Tarzınıza ya da stilinize göre tercihlerinizi tamamen kendinizin zevkine göre yapacağı bu parçalarla pratik bir hazırlanma sürecine sahip olabilirsiniz.

Bu tarz parçalar, size zamansızlık kazandırarak hem pratiklik hem de şıklık sunacak türden kıyafetlerdir. Dönem dönem ya da mevsim geçişlerinde dolaplarımıza bir el atarak yenileme yaparız. Hiç giymediklerimiz çıkarırken onların yerine yenilerini ekleriz. Ama bazı parçalar vardır ki onlar ne sezon modası ne de trendlerden etkilenir. Moda ya da trendler ne olursa olsun onları rahatlıkla kullanabilirsiniz. O yüzden her dolapta olması gereken parçalar hatta bunlara kurtarıcılar da diyebiliriz. İster günlük bir arkadaş buluşmasına gidecek olun ister şık bir davete… Bu parçalarla şıklığı en sıkışık anınızda bile yakalayabilirsiniz.

Hırka

Havalarda soğuk giderken ilk olarak bu parçaların başında hırkaları sayabiliriz. İster uzun ister kısa, işlemeli, örgü ya da daha pek çok tarzda satılan hırka modellerinden mutlaka bir tane dolabınızda olmalı. Aslında birkaç tane farklı model ve tarzda olursa işinize o kadar yarar. Çünkü hırkaları hem sonbaharın geçiş dönemlerinde hem de soğuk kış aylarında ince bluz ve kabanlarla kullanabilirsiniz. 

Beyaz gömlek

Gömlek her kadının dolabında olması gereken bir parçadır aslında ama özellikle beyaz bir gömleği mutlaka dolabınızda bulundurmalısınız. Çünkü hem her mevsim rahatlıkla kullanma olanağı sunan bu parçayı isterseniz eteklerle isterseniz de pantolonlarla kombin yapabilirsiniz. Maskülen bir hava yaratmanızı sağlayacak olan beyaz gömleklerle kullanacağınız aksesuarlarla bu havayı biraz dağıtabilir ya da katılacağınız ortamın durumuna göre daha da keskinleştirebilirsiniz.

Siyah elbise

Her kadının dolabında olması gereken parçalar dendiğinde muhtemelen herkesin aklına ilk gelen şey siyah elbisedir. Zamansızlık kavramının kıyafet karşılığı denebilecek olan siyah bir elbise sizi her an her durumda ve de en hızlı şekilde şıklığa taşır. Davetlerde yemeklerde ya da arkadaşlarla bir kahve buluşmasında bile zarif bir tarz yakalamak isterseniz siyah elbisenizle stiliniz ortaya çıkarabilirsiniz. İster bir fularla tamamlayarak parizyen bir stile bürünün isterseniz de kolye ya da küpe gibi parçalarla farklı farkı görünümlere sahip olabilirsiniz. Tek bir siyah elbiseyle sayısız kombin yapmanız mümkün. Uzun, kısa, midi genel olarak hangi boyun daha çok tercih ediyorsanız o boydaki bir siyah elbiseyle zaman sizin için sorun olmaktan çıkacaktır.

Kalem etek 

Etek kullanmak yerine pantolonları tercih ediyor olsanız bile dolabınızda mutlaka bir tane kalem etek bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır. Diğer model eteklere göre daha şık bir tarz sunan kalem eteklerin farkını giyince siz de anlayacaksınız. Triko, bluz  ya da gömleklerle kolayca kombin yapabileceğiniz kalem bir etek, son anda ayarlanan planlarda tam bir hanımefendi gibi görünmenizi sağlayacaktır.

Stiletto ayakkabı

Spor ayakkabı kullanmayı daha seviyor olsanız bile her kadının dolabında olması gereken parçalar arasından olmazsa olmazlarından biri de stiletto model ayakkabıdır. Topuklu ayakkabı kullanmaktan çok hoşlanmasanız da kısa topuk bir stiletto ile davet, toplantı ya da başka aktivitelerde de rahat ama şık olabileceğiniz bir modelin dolabınızda olması lazım. Ayakkabılar arasında her ne kadar en rahatıdır diyemesek de topukluların ayrı bir duruşu vardır. Sanırım pek çok kadın topuklu ayakkabı giydiğinde daha bir çekici hisseder kendini. Tabi stilettonuzu seçerken hem rahat olmasına hem de kullanışlı olmasına dikkat etmeniz lazım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin