İlişkide Farklılık Yaratmak İçin Öneri ve İpuçları

0
325
İlişkide Farklılık Yaratmak

ilişkide farklılık yaratmak her şeyden önce ilişkinin sağlam bir temele dayanması ile gerçekleşir. Bu temel eksik atılırsa, üzerine kurulacak olan binanın çökmesi uzun zaman almayacaktır. Karşılıklı sevginin geleceğe taşınabilmesi için o sevgiyi sürekli beslemek önemlidir. Kadının yükümlülükleri kadar erkeğin sorumlulukları da sevgiyi yüceltecek olan faktörler arasında yer alır. Ortaklaşa karar alınarak yapılan aktiviteler ilişkinizi farklı bir boyuta taşımakla kalmayıp, uzun bir süre unutamayacağınız yaşam tecrübeleri edinmezi de sağlayacaktır.

ilişkide farklılık yaratmak için neler yapılmalıdır?

Alışveriş merkezlerinde gezintilere çıkmak veya sinemaya gitmek, çiftler tarafından en çok tercih edilen aktiviteler arasında yer alıyor. Bunların haricinde uygulayabileceğiniz daha farklı yöntemler de bulunmaktadır. İlişkinizi bir rutin içinde yaşamamak için, bu yöntemleri deneyerek yaşayacağınız tecrübeleri eşiniz ile birlikte değerlendirebilirsiniz. Yazımızın devamında ilişkinize farklılık katacak diğer önerilerimizi bulabilirsiniz…

Daha Önce Yapmadığınız Farklı Aktiviteler Yapın

  • Sinemada film izlemek, güzel vakit geçirmek adına oldukça eğlenceli olabilmektedir. Bir de tiyatro, bale ve opera gibi daha az tercih edilen sanat alanlarını deneyin. Bunların hayatınıza katacak olduğunu farklılığı ve bu farklılığın size nasıl yansıyacağını öğrenebilirsiniz.
  • Doğa yürüyüşleri, hem yeni yerler keşfetmek hem de spor yapmak açısından önemlidir. Tabiatla baş başa olmanın vereceği huzuru daha önce bir deneyim olarak almadıysanız, doğa sporları size ve eşiniz ile olan
    ilişkinize doğal bir farklılık katabilir.
  • Doğa sporları kapsamında ele alınabilecek, bungee jumping ve paraşüt gibi seçeneklere de yönelebilirsiniz. İlişkiye heyecan katmak adına cesaret isteyen bu sporları yapabilirsiniz.
  • Özellikle yaz dönemlerinde çiftler tatil yapmak için Bodrum, Antalya gibi tatil bölgelerine yönelmektedir. Otellerde konaklayarak deniz ve güneşin keyfini sürmek, bütün bir yıl boyunca bunalan zihninizi açmak için birebirdir. Ancak bunlardan farklı olarak; ülkemizde daha önce görmediğiniz yerleri gezmek adına bir Türkiye turuna çıkabilirsiniz. İsterseniz belirli bir bölgeyi seçerek, zamanınızı sadece o bölgeye ayırabilirsiniz. İmkanınız varsa yurtdışı gezilerine de çıkabilirsiniz.

Ortak Bir Payda Yakalayabilmek Zor Değil

  • El sanatlarını öğrenip uygulayabilmek için eşinizle birlikte kurslara gidebilirsiniz. Sanat icra etmenin verdiği hazzın etkisini ilişkinizde hissedebilirsiniz. Ortak olarak yapılması çok daha faydalı olacaktır.
  • Kitap okuyun. Zaten okuyorsanız eşinize de bu alışkanlığı kazandırın. Okumanın, yeni bir şeyler öğreniyor olmanın insana ve insan ilişkilerine kattığı değer ortadadır. Örneğin; aynı kitabı okuyarak, sonunda eşiniz ile birlikte kitap hakkında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Ortak bir payda yaratabilmek adına kitap okumak, yapılabilecek kültürel faaliyetler arasındaki en önemli aktivitedir.
  • Evcil hayvanları evinizde beslemeye karşı bir ön yargınız bulunmuyorsa, kedi ve köpek gibi hayvanları sahiplenebilirsiniz. Bir bebeği büyüterek yaşama hazırlamaya verilen enerjinin, evcil hayvanlar için de harcanması gerektiğinin farkına varacaksınız. Kedi ve köpek dışında evinizde muhabbet kuşu, balık gibi hayvanları besleyebilirsiniz. Eğer çocuğunuz varsa, bu durum ona da olumlu yansıyacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin