Kıl Dökücü Sprey

0
119
tuydokucusprey

Kıl Dökücü Sprey

kildokucusprey            Kadınlar gelişen ürünlerle birlikte tüylerden ve kıllardan eski bilindik yöntemler dışından daha kolay yöntem olan kıl dökücü sprey ile kurtulabilmekte. Eskiden bilinen en yaygın kıldan kurtulma yöntemi ağdadır ve kılların kökleriyle beraber çekilmesi prensibince uygulanır, dolayısıyla acı verici bir yöntemdir. Kadınlar acısına rağmen güzelleşmek ve temiz kalmak için koşulsuz ağdayı kullanmak zorundalardı.

Ağdanın alternatifi olan jilet kılları çok daha kalınlaştırdığından tercih edilmiyordu. Ancak şimdilerde bu konuda da birçok alternatif bulunmaktadır. Ağdadan sonra bu konuda ilk kayda değer gelişme epilasyon aletleridir. Epilasyon aletleri de bir nevi kılların yolunması işlemi görür. Her ne kadar daha az acı verici olmaları için teknolojik yenilikler yapılsa da acısı yine de oldukça fazladır ve giderilemeyen kıllardan acısız kurtulma ihtiyacı, beraberinde tüy dökücü kremlerin icadını da getirmiştir.

Ağda ya da epilasyon aletinin can yakması karşısında oldukça acısız olmaları sebebiyle birçok kadın tüy dökücü kremlere yönelmiş, bu durum ciddi bir piyasaya dönüşmüştür. Birçok erkeğin de jilete alternatif bir temizlenme formülü olarak tercihi olmuştur. Ancak tüy dökücü  kremlerin uygulanma süresinin uzun ve yönteminin meşakkatli olması ile teknoloji bu kez daha pratik kıl dökücü sprey ile insanları tanıştırdı.

Tüy dökücü sprey, kıl dökücü kremlerden çok daha kolay uygulanabildiğinden kıl dökücü kremlerin de önüne geçti. Yine de oldukça zahmetsiz bu temizlenme yöntemi kıl kökleri ile mücadelede ağda ya da epilasyon aletleri kadar başarılı değildir. Tüy dökücü spreyler, kılların ya da tüylerin yalnızca deri üstündeki kısmını almakta ve kılların geri kalan kısımlarını tenin altında bırakmaktadırlar.

Bu bakımdan aslında kıl dökücü sprey bir nevi jiletle aynı işlemi görmektedir. Ancak içeriklerindeki maddeler sayesinde, kılların jiletle alındığındaki gibi gürleşmelerini, sertleşmelerini ve çabuk uzamalarını bir nebze de olsa engelleyebilmektedirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin