Kirpik Nasıl Uzatılır, Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

1
191
Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir

Kirpik nasıl uzatılır? Bir erkeğin kadında ilk olarak ve belki de en çok dikkat ettiği yer gözler, bakışlardır. Bakışlar için de kaşların, kirpiklerin dolgun ve belirgin olması önemlidir. Özellikle kirpiklerin uzun ve dolgun olmasının bakışa anlam kattığını hepimiz biliyoruz. Genetik özelliklerden, kullanılan kalitesiz, sağlıksız ürünlerden ya da yaşamın stresli şartlarından dolayı kirpikler kısa kalabilir veya dökülebilir. İşte bu sorunu aşmak için kirpiklerinizi uzatmaya yarayacak doğal, şahane ve evde uygulayabileceğiniz önerilerimiz var. Bu önerilere geçmeden önce, kirpiklerin vücutta en yavaş ve en zor uzayan kıllar olduklarını unutmamalı ve önerilerimizi sabırla uygulamalısınız.

Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir, Kirpik Nasıl Uzatılır?

Saç, kaş, kirpik uzatmak, canlandırmak ve beslemek için dıştan kullanılan kozmetik ve tıbbi ürünlerin bir miktar etkili olabildiği kesin. Ancak sağlıklı beslenerek, cildi ve kıl köklerini içten besleyerek çok daha iyi sonuç almak mümkün. Öncelikle akıldan çıkarmamalıyız ki; saç, kaş, kirpik gibi kıl gelişiminde A, C, D, E, K vitaminleri, Riboflavin, Biotin alımının düzenli olarak gerçekleşmesi gerekiyor. Beslenmemizde fındık, balık, yeşil yapraklı sebzeleri ihmal etmezsek zaten kirpiklerimiz dökülmeyecek, uzun ve yoğun görünecektir.

Asla göz makyajınızla uyumayın: Makyajımızı ne kadar doğal içerikli ürünlerle yaparsak yapalım, makyaj malzemeleri cildimizin doğal yapısına dokusuna zarar vermektedir. Özellikle göz makyajında kullandığımız ürünler hem göz sağlığı hem de kirpiklerin korunması açısından önemlidir. Kullandığımız rimel, eyeliner ve kalemler efsane gözelere sahip olmamıza yardım ederken göz ve kirpik sağlığını tehlikeye atabilir, kirpiklerin diplerden hava almasını engeller. Bu sebeple de kirpik kökleri güçsüzleşir. Göz makyajında kaliteli ve doğal ürünleri tercih etmekle birlikte asla göz makyajı ile uyumamaya özen göstermeli, yatmadan önce gözleri, kirpik diplerini iyice temizleyerek hava almasına izin vermeliyiz.

Kirpiklerinizi Besleyin

Yağlar ve E vitaminiyle kirpiklerinizi besleyin: Kirpiklerimizin güçlü, uzun ve yoğun olması için zeytinyağı ve Hint yağı ile kirpik köklerini beslemeli, nemlendirmeliyiz. Bunun için kulak çubuğunu yağa batırıp kirpik diplerine sürmek ve bu şekilde uyumak önerilir. Bu işlem her gece ya da haftada 3 kez uygulanırsa daha sağlıklı ve hızlı uzayan kirpiklere kavuşabiliriz. Saç, kaş, kirpik gibi tüm istenen tüylerin daha güçlü, canlı olması ve hızlı Kirpik Uzatmanın Yollarıuzaması için temel vitaminlerden birisi E vitaminidir. E vitamini kirpikleri besler, güçlendirir, onarır ve uzatır. Hatta düzenli olarak kirpik köklerine E vitamini uygulaması ile yeni kirpik oluşumu da desteklenir. Tüm eczanelerden edinilebilen E vitaminleri kirpik diplerine her gece yatmadan önce sürülebilir.

Kirpik uzatıcı ürünler kullanabilirsiniz: Kozmetik dünyası biraz daha güzelleşmek isteyen bizler için her gün yeni bir ürün piyasaya sürüyor. Bu bağlamda eczanelerde, kozmetik marketlerde ve güzellik merkezlerinde de çok sayıda farklı kirpik uzatıcı ürün bulabiliriz. Bunlar kısa sürede kirpikleri uzatacağını, besleyeceğini vaat eden ve çoğu zaman başarılı sonuçlar alınabilen ürünlerdir. Ancak bizim tavsiyemiz her konuda olduğu gibi bu konuda da doğal olanın kullanılması, uygulanması yönündedir. Piyasadaki ürünler de incelenip, markasının güvenilirliğine göre kullanılabilir.

Maskara ve kirpik kıvırıcı kullanımını kısıtlayın: Kirpikler de tıpkı saçlar gibi çok sık ve çok yoğun kimyasal ürünler kullanılması, yoğun işlemlerden geçmek için fazla hassastır. Bu yüzden her gün üst üste maskara ve kirpik kıvırıcı kullandığımızda kirpiklerimiz zarar görür. Özellikle maskaralar kirpikleri kurutur, doğal kıvrımlarını düzleştirir ve daha fazla dökülmesine yol açar. İşte bu sebeple haftada birkaç gün kirpiklerimizi dinlendirmek, kirpik kıvırıcı ve maskarayı gün aşırı kullanmak daha iyi olacaktır. Ayrıca uzun ve dolgun kirpiklerin bakışlara çok derin anlam kattığını kimse inkar edemez. Ancak daha dolgun ve yoğun görünsün diye kullandığımız kirpik perması uygulamaları ve ipek kirpikler doğal kirpiklerimize zarar veriyorlar. Kirpik köklerinin hava alması engellendiği için kendi kirpiklerimiz güçsüzleşiyor ve daha hızlı dökülüyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin