Kış Diyeti Listesi, Kış Diyeti Nasıl Yapılır?

0
119
Kış Diyeti Listesi

Kış diyeti listesi, Kış ayları, beraberinde getirdiği şartlar dolayısıyla yılın diğer mevsimlerine oranla daha kolay kilo almayı sağlıyor. Kış diyeti sayesinde vücudunuzu fazla kilolara karşı koruyabileceğiniz gibi, aynı zamanda formunuzu da bu sayede kolaylıkla koruyabilirsiniz. Kilo almayı durduran bir program olmasının yanı sıra, 3 gün içerisinde yaklaşık 5 kilo vermeniz de mümkündür. Kış diyeti, hızlı kilo vermek isteyenler için uygulanabilecek bir program olmasıyla birlikte, sürekli olarak devam ettirilebilecek bir diyet değildir. Kısa süreli olarak uygulanan diyetlerden biridir ve günlük hayat içerisinde fazla kilo problemi yaşamak istemeyenler için son derece idealdir. Popüler isveç diyeti gibi diğer diyet programları arasında olan ve uzmanlarca hazırlanan bir diyet programı olmasıyla birlikte, programın dışına çıkmadan uygulayanlar memnun kalabilir.

Kış Diyeti Listesi, Kış Diyeti Diyet Listesi

6 gün boyunca devam eden kış diyeti programı, hiç bozulmadan istikrarlı bir şekilde uygulanmalıdır. Diyet, kısa bir süre zarfını kapsadığından dolayı, her günün kendi içerisinde büyük bir önemi vardır.

1.Gün: Kahvaltı: Tam buğday ekmeği kullanılarak hazırlanmış olan peynirli tost. Öğle Yemeği: 1 tabak kuru fasulye, 100-150 gram yoğurt. Ara Öğün: 1 adet yeşil elma. Akşam Yemeği: Bulgurlu pırasa (6 kaşık yenilecek şekilde) ve yanında 1 kase yoğurt.

2.Gün: Kahvaltı: 1 kâse dolusu kadar süt ve 4-5 kaşık kuru meyveli müsli. Öğle Yemeği: Köfte (ızgara olacak şekilde), yeşil salata ve ayran. Ara Öğün: Sütlü kahve, Akşam Yemeği: Kepekli ve peynirli makarna.

3.Gün: Kahvaltı: 1 bardak süt, 2-3 adet hurma, 3-5 adet ceviz içi. Öğle Yemeği: Ton balıklı salata ve 1 dilim esmer ekmek. Ara Öğün: 1 avuç içi oranında leblebi. Akşam Yemeği: Bulgurlu ıspanak (6 kaşık yenilecek şekilde), 1 kâse yoğurt.

4.Gün: Kahvaltı: 2-3 dilim tam buğday ekmeği, 2-3 dilim beyaz peynir, kurutulmuş domates. Öğle Yemeği: Tam buğday salatası ve yanında 1 adet ayran. Ara Öğün: 4-5 adet kestane. Akşam Yemeği: Etli ve bulgurlu kuru biber dolması, patlıcan dolması ve yanında 1 kâse yoğurt.

5.Gün: Kahvaltı: 1 bardak kefir, 10 iç badem ve 2 gün kurusu. Öğle Yemeği: 1 porsiyon etli nohut yemeği ile yanında 1 kase yoğurt. Ara Öğün: 1 kupa sıcak çikolata. Akşam Yemeği: 250 gram ızgara balık, 1-2 dilim esmer ekmek ve yeşil salata.

6.Gün: Kahvaltı: 2 adet yumurtayla hazırlanmış yulaf ve kepekli omlet, 2-3 dilim çavdar ekmeği, 3 dilim peynir, 4-5 adet zeytin, kaypa biber, 1 adet greyfurt ya da portakal, 1 tatlı kaşığı kadar bal, roka, maydanoz. Ara Öğün: 1 bardak dolusu boza. Akşam Yemeği: 150 gram ızgara et, 5 kaşık bulgur pilavı ve yanında zeytinyağlı yeşil salata.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin