Kış Sezonunda Hangi Saç Renkleri Trend Olacak?

0
169
Kış Sezonu Saç Renkleri

Kışın soğuğuna ve sertliğine inat, sezonun saç rengi trendleri genel olarak sıcak renklerden oluşuyor. Bu renkleri uygularken dikkat etmeniz gereken nokta ise, saç renginde doğallıktan uzaklaşmamak. Doğal görünen renkleri saçlarınızda uzun süre kullanabilirsiniz. Böylelikle saçlarınızda sık renk değişikliği yapmak zorunda kalmazsınız ve saçlarınızı yıpratmamış olursunuz. Yüz renginize uygun ve kendinize yakışacağını düşündüğünüz moda renklerden birini seçerek, saçınızda bir değişiklik yapabilirsiniz.

Kış Sezonunda Trend Olacak Saç Renkleri

Bu sezonun en iddialı renklerinden biri olan Ronze saç rengi, bakır ve bronz renklerinin karışımıyla ortaya çıkarılmış kızıl tonlarında bir renk. Soluk bir tene sahip olan bayanlar bu rengi saçlarında kullanabilirler. Yüze aydınlık ve doğal bir pembelik katıyor. Saçlardaki ışıltısı ise ayrıca bir cazibe kaynağı. Hele bir de uzun saçlara sahipseniz ve süt gibi beyaz bir teniniz varsa, ya da soluk göründüğünüzü düşünüyorsanız, bu renk tam size göre.

Espresso kahvesi: Kavrulmuş kahve rengi ile siyah arasında bir renk olan espresso kahvesi, saçlarda dinamik bir hava yaratarak, yükselen saç rengi trendleri arasında yerini alıyor. Epey gösterişli bir renk olan espresso kahvesini, yazın açtığınız ve rengi solmuş saçlarınıza uyguladığınızda mükemmel sonuçlar alacaksınız. Saçlarınızdaki o yıpranmışlık ve solgunluğun kaybolmasını sağlayabilir ve arada parıldayan kahve tonları ile, enerjik ve dinamik bir saç görüntüsü elde edebilirsiniz.

Saç Rengi TrendleriBal köpüğü ombreler: Kahve tonlarından vazgeçemeyenlerin yapabileceği ve üstelik de çok doğal görünen bal köpüğü ombreler ile saçınızda cool bir görünüm yakalayabilirsiniz. Saçlarda ombre uygulaması, doğal bir kaynaşma sağlandığında, olağanüstü ışıltılar ortaya çıkıyor. Bu da saçlarda havalı bir görüntü yaratıyor.

Baby highlights balyaj: Doğal saç renginizin üzerine attıracağınız ince balyajlar. Bunlara saç modasında baby highlights deniyor ve saça muhteşem ışıltılar katıyor. Saç renginden bir iki ton açık olarak yapılan bu boyama işlemi ile saçınız yıpranmadan, saç rengi trendlerini yakalamış olursunuz. Ayrıca saçlarınızda genç bir görünüm elde edersiniz. Saçını çok boyamaktan hoşlanmayan ya da saçlarında az miktarda beyazları olan bayanların kullanabileceği bir saç rengi.

Elektrik kırmızısı: Kızılın en seksi tonu olan elektrik kırmızısı, iddialı ama çok hoş bir renk. Kızılın saçlardaki etkisi tartışılmaz. Eğer ten renginize kızıl yakışıyorsa, biraz cesaret göstererek bu rengi saçınıza yaptırın. Saçı elektrik kırmızısına boyamak, evde yapılacak bir işlem değil. Bu tonu ancak kuaförlerde yaptırabilirsiniz. Pek çok kızıl tonunun ve sarı rengin karışımından elde edilen bir saç rengi olduğu için, evde yapılan uygulamaların başarısızlıkla sonuçlanabileceğini unutmayın.

Terra cota kızılı: Açık ve parlak bir ton olan terra cota kızılı da kış mevsiminin yükselen saç trendlerinden. Sarıya yakın parlak bir açık kızıl olan bu rengin, saçlarda yarattığı çok boyutluluk, dolgun bir saç görünümü sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin